PM: Omavalitsuste juhid sõdivad lisaeelarve vastu

17. november 2004, 08:11

Osa kooli- ja omavalitsusjuhte tahab, et president ei kuulutaks välja lisaeelarvet, mis annaks koolimajade remondiraha Riigi Kinnisvara ASi kätte.

Postimehe andmeil on mitmed huvigrupid käinud president Arnold Rüütli juures seaduse väljakuulutamata jätmiseks lobitööd tegemas. Rüütlil on selle asja otsustamiseks aega ülejärgmise teisipäevani.

Haridus- ja teadusministeeriumi plaani järgi saaks Riigi Kinnisvara AS (RKAS) lisaeelarvest 600 miljonit krooni ja moodustaks tütarfirma, mis hakkab selle raha eest koolimaju remontima. Kooli omanik annab hoone lepinguga RKASile, mis laseb selle remontida ja rendib siis omanikule tagasi.

Eesti Omavalitsusliitude Ühenduse esimehe Toomas Välimäe väitel moodustavad koolide RKASi kaudu renoveerimise plaani pooldajad vähemuse, sest skeemil on hulk puudusi. Tema sõnul võiks president lisaeelarve pigem välja kuulutamata jätta.

Välimäe ei näe põhjust, miks on vaja RKASi näol vahemeest, sest omavalitsused saaksid laenu võtta ka otse pangalt. «Iga firma vajab toimetamiseks kulusid, ütleme, et viis protsenti, seega kulub 30 miljonit 600st juba selleks,» arvutas ta. Seda raha saaks tema sõnul kasutada hoopis koolide remondiks.

Kui president jätakski lisaeelarve välja kuulutamata, tähendaks see, et kogu riigieelarvesse ülelaekunud raha läheks otse stabiliseerimisreservi ning koolid jääksid mainitud 600 miljonist üldse ilma. Seega on Res Publica skeemi vastastel valida, kas nad saavad selle järgi raha või jäävad hoopis ilma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing