EPL: Pankrotihirmus kohalikud bussiliinid tõstavad hinda

29. november 2004, 07:40

Kohaliku ühistranspordi piletihinna tõus tähendab vaid tulekahju kustutamist. Juba praegu sõidab buss kaugematesse paikadesse väga harva.

Ilmselt traagilisema näitena ähvardas novembri keskel Vigala ja Märjamaa vallas mitu liini ära jätta bussifirma Tamm ja Pojad. Seda juhul, kui lisaraha ei leita. Nad teatasid, et ei jõua bussiliinide teenindamise õigusele enam peale maksta. Rapla maavalitsusega koostöös leiti ajutine lahendus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kuid kirves ripub ikka pea kohal: kui maavalitsus 15. detsembriks vahendeid ei leia, ei sõida aasta lõpuni ükski Tamm Pojad kaheksast autobussist. Seepärast tegi maavalitsus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile avalduse eraldada maakonna bussiliikluse toetamiseks 361 000 krooni.

'Olukord on hull,' ütleb Autoettevõtete Liidu (AL) sõitjateveo spetsialist Ivo Volt. Mis tähendab, et tulevikus ei pruugi liinibuss enam jõuda kaugemate maapiirkondade elanikeni.

Kui riigipoolne toetus ei suurene, on avaliku bussiliiniveo tellijal ehk maa- ja omavalitsustel kolm võimalust: loobuda avalikul liiniveol piletihinna soodustustest, kärpida liine või tõsta piletihinda märkimisväärselt.

Tänaseks on enamik Eesti liiniveo tellijaid kasutanud kolmandat teed. Euroopa Liitu astumisel tõusvate aktsiisimäärade ootuses hakati juba kevadest paljudes maakondades tõstma piletitariife 5?10 sendi võrra kilomeetri kohta. Kallinenud kütuse tõttu mõeldakse Voldi sõnul nüüd juba teistkordsele hinnatõusule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing