ÄP fototoimetus • 7. detsember 2004 kell 22:00

Kohus: Eesti Raudtee peab Spacecomi teenindamist jätkama

Samas tuleb Spacecomil maksta hiljemalt 13. detsembriks Tallinna linnakohtu deposiiti 13,8 miljonit krooni ja hiljemalt 10. jaanuariks 69 miljonit krooni.

Eesti Raudtee taotles, et Spacecom maksaks hagi tagamisega tekkiva kahju hüvitamiseks kohtu deposiitarvele 128 miljonit krooni.

Kohtu otsus, et Eesti Raudtee on kohustatud Spacecomi teenindama ja raudteevedajal on vastukohustus maksta deposiiti 82,8 mln krooni, rahuldab veoettevõtjat.

Spacecom, kes kahtlustab Eesti Raudteed ennast finantsprobleemides, kavatseb kohtu poolt nõutud raha deposiiti maksta.

Spacecomi juhatuse esimees Oleg Ossinovski kommenteeris, et kohtu otsus vastab täielikult Spacecomi soovidele. ?Me oleme alati pakkunud Eesti Raudteele rahaliste garantiide võimalust, kuna peamine risk seisneb selles, et Eesti Raudtee bilansi andmetele tuginedes saab ettevõte kaubavedudest 200 miljonit krooni kahjusid aastas. Seetõttu on ka oht mitte tagasi saada seni kantud kulusid juhul, kui kohus rahuldab meie hagi Eesti Raudtee vastu,? märkis Ossinovski.

Samas on Ossinovski sõnul kummaline kuulda Eesti Raudtee uue arendusjuhi Raivo Vare suust, et kümneid miljardeid kroone ületava aastakäibega Severstaltransi tütarettevõttel saavad olla finantsilised probleemid. Ainuüksi Spacecomi kohustustevaba vara maht ületab 500 miljonit krooni ning kohtu nõutava summa katab vaba raha jääk, rääkis Ossinovski.

Spacecomi esimese poolaasta käive oli ligi 100 miljonit ja ettevõtte varade maht ületab 1,5 miljardit krooni.

Spacecom kavatseb kohtus Eesti Raudteega infrastruktuuri kasutustasude üle lõpuni vaielda, kuna soovib kütuseterminalidele võrdseid tingimusi. ?Me ei saa leppida sellega, et Eesti Raudtee diskrimineerib terminale, teenindades neid erinevate hindadega. See tähendab, et investeeringud on ohus ja sõltuvad ühest monopoolsest ettevõttest,? ütles Ossinovski.

?Jää on ilmselt liikuma hakanud, sest kuni härra Vare sekkumiseni pole Eesti Raudtee kuue kuu jooksul suutnud Spacecomi vastavasisulistele taotlustele vastata,? märkis Ossinovski. Ta avaldas lootust, et Eesti Raudtee juhtkond jõuab ka teiste kasutustasu osade analüüsil samadele järeldustele.

Autor: ÄP

Hetkel kuum