Pärnu PM: Muinsuskaitseamet vaidlustab veetorni planeeringu

21. detsember 2004, 08:02

Muinsuskaitseamet vaidlustab detailplaneeringu projekti, mis näeb ette Vana turu naabrusesse 33 meetri kõrguse korterelamu ehitamise.

Muinsuskaitseameti hinnangul on Pärnu linnavolikogu käitumine linna arendamise seisukohalt lühinägelik ja vastutustundetu, kirjutab Pärnu Postimees.

'Kinnitatud planeeringu elluviimisel on tulemuseks olemasoleva keskkonna pöördumatu kahjustamine ja hävitamine. Suur-Sepa tänava näol on tegemist ka Pärnu laieneva muinsuskaitseala tulevase kaitsevööndiga,' teatas muinsuskaitseamet.

Volikogusse kinnitamisele läinud detailplaneeringu vastu olid linnaarhitekt, volikogu keskkonnakomisjon ja muinsuskaitseamet. Suur-Sepa 13a krundi detailplaneeringu vastu avaldasid protesti ka kavandatava kuni 12korruselise kõrghoone ümbruse elanikud, kes saatsid volikogusse avaliku pöördumise.

Muinsuskaitseameti peadirektori kohusetäitja Agne Trummali hinnangul tundub otsus seda kummastavam, et on üldteada, et kultuuriministeerium esitas detsembri alguses Pärnu linnavolikogule kooskõlastamiseks Pärnu vanalinna ja kuurordi muinsuskaitseala põhimääruse eelnõu.

Selle eesmärk on senisest enam esile tuua ning väärtustada kordumatut Pärnu kuurordi- ning väikelinlikku miljööd.

'Tuleb tunnistada, et kuigi muinsuskaitseala põhimääruse koostamine on olnud maksimaalselt avatud ning koostööaldis protsess, paistab selle mõte olevat osale linnavolinikele hoomamatuks jäänud,' ütles Trummal. 'Samuti on hämmastav, et linnavolinikud ei arvesta kohalike elanike seisukohtadega.'

Suur-Sepa 13a kavandatava korterelamu projekti taga seisavad ärimehed Elmar Lepp ja Hans H. Luik, firma juhatusse kuulub ka Lepa kaubakeskuse juhataja Garri Suuk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing