10. veebruar 2005 kell 8:10

A-Selver hakkab opereerima Tirsi supermarketeid

A-Selver hakkab opereerima Tirsi supermarketeid.

Eile allkirjastasid Tallinna Kaubamaja tütarettevõte A-Selver, Tirsi Kinnisvara Haldus ja Tartu jaekaubandusturul tegutsev Tirsi Grupp kavatsuste protokolli, teatas Tallinna Kaubamaja börsile.

Vastavalt kavatsuste protokollile peavad pooled läbirääkimisi Tirsi Grupile kuuluvate Tartus asuvate supermarketite opereerimisõiguse ning sellega seonduvate ettevõtte varade ning õiguste omandamiseks.

Lisaks kavandab A-Selver sõlmida Tirsi Kinnisvara Haldusega üürilepingud supermarketite opereerimiseks aadressidel Tartus Turu 37a, Kalda tee

43 ja Ringtee 76/78, Pärnus Suur-Jõe 57 ja Tallinnas Mustakivi tee 3a.

Pooled kavatsevad tehingu lõpule viia kolme kuu jooksul. Tehing vajab Konkurentsiameti luba.

'Selveri eesmärgiks on olla üle-eestiline jaekaubanduskett ? Tartu on Eesti suuruselt teine linn, kus Selver pole siiani olnud esindatud,' selgitas AS-i A-Selver juhataja Ain Taube. ?Selveri supermarketite avamine Tartus mõjub kindlasti elavdavalt kohalikule jaekaubandusturule. Tirsi kauplused koonduvad peale tehingu toimumist Selveri kaubamärgi ja kontseptsiooni alla.'

Taube sõnul on 2005. aastast Selveri jaoks kujunemas laienemiste aasta ? täiendavalt avatakse kauplused Võrus ja Valgas ning ühe kaupluse Tallinnas Sõle tänaval.

Tirsi Grupi juhatuse liige Toomas Määrits ütles, et Tirsi on saavutanud 9 aastaga Tartumaal arvestatava, ca 30%-se turuosa. ?Usun, et tehing on kasulik mõlemale osapoolele, sest Selver saab hea stardipositsiooni Lõuna-Eesti turul ning meie saame jätkata ja laiendada kinnisvaraarendust,' lisas Toomas Määrtis.

Selveri ketti kuulub hetkel 11 kauplust, millest seitse asuvad Tallinnas ja neli maakonnakeskustes ? Viljandis, Pärnus, Rakveres ja Kuressaares. Sellel aastal avab Selver veel kolm kauplust ? Vilja Selveri Võrus, Valga Selveri ja Selveri Tallinnas Sõle tänaval. Selveri super- ja hüpermarketite kett kuulub börsiettevõtte Tallinna Kaubamaja kontserni. Selver annab tööd 1070-le inimesele. Ettevõtte 2004. aasta käive oli 1,47 miljardit krooni.

Tirsi Grupp on asutatud 1995. aastal. Ettevõtte tegevusalaks on esmatarbekaupade jae- ja hulgimüük. Tänaseks opereerib Tirsi Grupp Tartus kolme supermarketiga. Ettevõte annab tööd 420-le inimesele. OÜ Tirsi Grupp 2004. aasta auditeerimata brutokäive oli 613 miljonit krooni.

Hetkel kuum