Ülo Toomsalu • 6. aprill 2005 kell 6:04

PM: Pealinn peab plaani liita üheks Ida- ja Lääne-Tallinna keskhaigla

Tallinna abilinnapea Diana Ingeraineni kokku kutsutud komisjon hindab võimalust ühendada Ida-Tallinna ja Lääne-Tallinna keskhaigla.

Kuigi eile esimest korda kogunenud komisjon leidis, et nii aktiivravivoodite kui ka kalli aparatuuri osas esineb kahes haiglas tarbetut dubleerimist, ei tähenda see Ingeraineni sõnul, et haiglate ühendamine oleks otsustatud, kirjutab Postimees.

Respublikaanist abilinnapea rõhutas, et otsust haiglate liitmiseks või mitteliitmiseks ei tehta ilma põhjaliku analüüsita ning eilne kokkusaamine oli alles pika tee algus. Tema sõnul pole sugugi kindel, et enne sügisesi valimisi ühendamise või mitteühendamise osas üldse selgus tuleb.

«Loomulikult peavad ka haiglad oma sõna ütlema,» lausus Ingerainen. «Ma ei tahaks ühinemise osas praegu veel seisukohta võtta.»

Kahe haigla ühinemise tuline pooldaja on Ingeraineni erakonnakaaslane ja Ida-Tallinna keskhaigla kliiniline juht Ralf Allikvee.

Allikvee sõnul kaoks ühendamisel ära kahe linnahaigla ebaterve konkurents, mis väljendub teineteiselt patsientide ärameelitamises ning üksteise võidu kalli aparatuuri ostmises.

Hetkel kuum