Ülo Toomsalu • 6. oktoober 2005 kell 5:52

PM: Linnale kuuluv endine ravila seisab jõude üle kümne aasta

Koos kuulsate Keila-Joa suvilatega asub valvatud ja aiaga piiratud alal Tallinnale kuuluv krunt suure tervisekeskusega, mis ootab oma saatust juba 11 aastat.

Maksumaksja pääseb oma varandust kaema vaid Falcki eskordi saatel, kirjutab Postimees.

Väravas igavlevad Falcki turvamehed vabandasid saabujate ees viisakalt, ent ilma saatjata territooriumile kedagi ei lubanud. Omaaegne ministrite nõukogu suvilate juurde ehitatud puhke- ja ravikeskus on uudishimulike pilkude eest üsna hästi kaitstud.

Dokumentides regenereerimiskeskuse kummalise nime all tuntud puhke- ja ravikeskus on küll võssa kasvanud ning kivikatus pudenema hakanud, kuid aknad on terved ja kardinadki ees.

Ligi 1000-ruutmeetrine hoone anti Magdaleena haiglale, kus nõukogude parteiladvikut raviti, üle 11 aasta eest. Hiljem läks hoone sotsiaal- ja tervishoiuameti bilanssi, ent siiani pole linnal selget ettekujutust, mida üle 8000-ruutmeetrise krundi ja hoonega peale hakata.

Kolm aastat tagasi tegid sotsiaal- ja tervishoiuamet, Ida-Tallinna ning Lääne-Tallinna keskhaigla linnavalitsusele ettepaneku anda ravikeskuse hooned Ida-Tallinna keskhaigla kasutusse. Linnavalitsuse otsus oli info teadmiseks võtta.

«Tekkis emotsionaalne arutelu, kas on õige anda haiglale ilusas kohas väärtuslikku kinnistut, kuid otsustati sellega oodata,» meenutas abilinnapea Anders Tsahkna, kelle arvates on Tallinnas alati oht, et keegi tahab ebamäärases seisus vara enda hüvanguks ära kasutada. «Ei tohi järele anda ja midagi loovutada, sest siis on kõik läinud.»

Tsahkna arvates oleks võinud juhtuda, et näiteks elamumajandusametile üleandmisel oleks hoone müüdud ja saadud raha oleks tervishoiust välja läinud.

Hetkel kuum