Ülo Toomsalu • 24. oktoober 2005 kell 5:34

EPL: Eesti e-riigi ideele tugev tunnustus

Poliitikaportaali Politics Online küsitluses sai Eesti e-riigi ja e-valitsuse projekt neljanda koha interneti- ja poliitikamaailma mõjutajate edetabelis.

?Igati tore on näha, et meist nii palju teatakse ja mõeldakse, see on väga oluline,? ütles e-riigi akadeemiat juhtiv Ivar Tallo, kes hindas Eesti tulemust väga heaks. Tema sõnul näitab see, et Eesti on oma e-riigi projektiga õigel teel, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Mitte ainult ei ole õigel teel, vaid me oleme selle läbi üldse muule maailmale nähtavaks saanud. Ega väikeriigil selleks väga palju võimalusi polegi,? lisas ta.

Tallo ütles Eesti Päevalehele juba suvel, kui konkurss alles algas, et Politics Online on üks e-demokraatia kompetentsikeskusi, mis on leidnud laialdast tunnustust.

Kõigile avatud internetihääletuses osales kokku 19 projekti. Teiste kandidaatide seas oli ainukese riigina välja toodud veel Mosambiigi e-valitsuse projekt, ülejäänute puhul oli tegemist kas üksikisikute või projektidega. Mosambiigi e-valitsus jäi Eesti omale alla ega mahtunud isegi esikümnesse.

Küsitluse võitis meediagigant BBC kodanikualgatuseportaal Action Network.

Rahvusvahelise poliitikaportaali Politics Online korraldatud küsitluses sai Eesti e-riigi ja e-valitsuse projekt neljanda koha suuremate interneti- ja poliitikamaailma mõjutajate edetabelis.

Hetkel kuum