Raudteeinspektsioon ei andnud kasutusluba Orava raudteejaama vedurite kiireks vahetamiseks 12 miljoni krooni eest ehitatud haruteedele, kirjutab Postimees.
Venemaa ei luba Eesti Raudteel Petseri piirijaama Ameerika veduritega sõita. Seepärast tuleb Eesti raudteefirmal Tartu ja Orava vahel USA vedurid Vene omade vastu vahetada. Et vahetus kiiremalt ja mugavamalt toimuks, valmis Eesti Raudteel tänavu augusti lõpul Oraval 12 miljoni eest kaks haruteed, pikkusega 850 meetrit ning uuendati ka olemasolevat peateed.
Raudteeinfrastruktuurile kasutuslube jagava raudteeinspektsiooni inspektorid tuvastasid aga 28. augusti kontrolli käigus, et uusi haruteid pole liidetud jaama tsentralisatsiooni ehk teisisõnu seal pole valgusfoore ega rööbaste hõivatuse süsteemi.
Inspektsioon tegi rikkumiste kohta ettekirjutuse ning määras puuduste kõrvaldamise tähtajaks 30. septembri. Seepeale otsustas Eesti Raudtee jätta haruteed üldse kasutusele võtmata.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Eesti Raudtee avalike suhete juht Priit Koff vahendas
eile, et tegelikult on side- ja turvanguseadmed kahele haruteele paigaldatud, kuid pöörangusüsteem pole ühendatud tsentraalse liiklusjuhtimissüsteemiga ning selle asemel plaanis firma palgata pöörmeseadjateks kaheksa kohalikku inimest. Nemad aga vabastati töölt pärast kasutusloa mittesaamist.
Kuna talve hakul oleks raske kaablite, releede, valgusfooride paigaldamine, siis otsustas Eesti Raudtee jätta haruteed lihtsalt seisma.