2. detsember 2005 kell 12:32

Türgi investorid nõuavad Alfalt aktsionäride võrdset kohtlemist

Grupp Türgi investoreid esitas hagi Vene Alfa Groupi vastu, kes hiljuti ostis 13% kohaliku telekomihiiu Turkcell aktsiatest, kirjutab Bloomberg.

Investorid nõuavad, et Alfa Group teeks sarnase pakkumise ka ülejäänud Turkcelli väikeaktsionäridele.

Türgi börsi investorite assotsiatsioon nõuab kohtult, et tühistataks Türgi tururegulaatori poolt tehtud otsus, mis vabastas Alfa sellisest kohustusest.

Türgi regulaatorid teatasid oktoobris, et Alfa, kes sai aktsiate ostuga Cukurova Group`lt kaks kohta Turkcelli seitsme pealisest juhatusest, ei pea väikeaktsionäridele sarnastel tingimustel pakkumist tegema, kuna ettevõte ei saanud Türgi telekomikompaniis enda kätte kontrollpakki.

Alfa Group ostis 13% Turkcelli aktsiaid möödunud kuul turuhinnaga ehk 1,6 miljardi dollari eest ning teates, et oma osalust telekomifirmas ei tõsta.

Turkcelli suurim omanik on endiselt hoopis TeliaSonera, kelle käes on 37% aktsiatest. Skandinaavia telekomikontsern on kohtus vaidlustanud Cukurova aktsiate müügi Alfale.

Maikuus taganes Cukurova lepngust, mille kohaselt oleks ta pidanud müüma aktsiaid hoopis TeliaSonerale, kes oleks saanud tänu sellele Turkcelli üle kontolli.

Hetkel kuum