8. detsember 2005 kell 22:00

Eestis 230 .eu domeeninime tahtjat

Zone Media arendusjuhi Ardi Jürgensi sõnul oli sellist domeeninime taotlevate ettevõtete arvu ka oodata. ?Ütleksin, et see on selline suhteliselt normaalne arv,? sõnas ta iseloomustuseks.

Kuna domeeninime taotlejad said registreerida ainult oma kaubamärgi nimega aadressi, ei saa Jürgensi sõnul rääkida populaarsematest või vähem populaarsetest domeeninimedest.

Selgituseks, miks Zone Media on Eestis ainuke firma, kelle vahendusel .eu märke registreerida saab, sõnas Jürgens, et väiksematel firmadel puudub ehk tehniline kompetents. Samuti võis tema sõnul olla takistuseks 10 000 euro (156 000 krooni) suurune deposiit, mis registreerijaõiguse saamiseks tasuda tuli.

ELi uusi .eu lõpuga võrguaadresse registreeriv organisatsioon EURID sai kolmapäeval avamise järel napilt veerand tunniga juba 40 500 registreerimistaotlust. Esimestel minutitel laekus taotlusi kiirusega 60 taotlust sekundis, õhtu hakul oli laekunud juba üle 100 000 taotluse, vahendab internetiportaal EUobserver.

Tihedam rebimine käis selliste võrguaadresside järele nagu tickets.eu, job.eu ja hotels.eu. Nõutud intressiaadresside nimekirja päris tipus oli sex.eu. Nimekirjas olid veel sellised sõnad nagu poker, golf, business, music, porn ja shopping, millele järgneb uus domeeninimi .eu.

EURIDi andmeil olid kõige agaramad domeeninimede taotlejad sakslased, prantslased ja hollandlased. Järgnesid taotlused Suurbritanniast, Belgiast, Rootsist, Itaaliast ja Austriast.

Neli kuud pärast domeeninime .eu käivitamist saavad taotlusi esitada vaid avaliku sektori asutused ning kaubamärkide omanikud. Edasi saavad võimaluse firmad ja organisatsioonid ning alates 7. aprillist tuleval aastal ka eraisikud.

Autor: Gert D. Hankewitz

Hetkel kuum