Eesti Energia paneb välja 100 000 krooni parimatele energiasäästu projektidele

18. jaanuar 2006, 15:20

Täna alustab Eesti Energia taas projektikonkursiga toetamaks valitsusväliste mittetulunduslike organisatsioonide ja sihtasutuste energiasäästu edendamiseks suunatud projekte Eestis.

Eesti Energia konkursile võivad projekte esitada ning toetust taotleda Eestis registreeritud mittetulundusühingud ja sihtasutused, kes soovivad energiasäästu edendamisel osaleda.

Esitatavad projektid peavad olema suunatud elektri- ja/või soojusenergia säästu edendamisele kodumajapidamistes või organisatsioonide, asutuste ja ettevõtete tegevuses.

Konkursile on oodatud projektid, mis suunatuna suurele sihtrühmale arendavad uuenduslikke energiasäästu meetmeid, propageerivad nende kasutamist ning aitavad kaasa teadlikkuse tõstmisele ja energiasäästualase teabe levimisele, mille tulemuseks on reaalne energiasääst.

Väljakuulutatud konkurss ei ole suunatud otseselt investeeringute tegemiseks seadmetesse või tehnilistesse lahendustesse.

Eesti Energia toetab energiasäästuprojekte 100 000 krooniga. Konkursil valitakse välja 2-5 projekti, ühe projekti toetussummaks on 20 000-60 000 krooni. Projektide läbiviimisel ei nõuta omafinantseeringut.

Eesti Energia korraldab energiasäästu propageerivate projektide konkurssi juba kolmandat aastat.

Möödunud aastasel konkursil toetati Põltsamaa linna ja lähiümbruse noortele suunatud energiasäästliku mõtteviisi juurutamise projekti koolis ja kodus, mis viidi läbi Allika noortekeskuses ning Ida-Virumaal Jõhvi Gümnaasiumi alg- ning abiklassides läbiviidud energiasäästu alast kampaaniat. Lisaks on varasematel konkurssidel olnud silmapaistvaid projekte energiasäästu teemalise arvutimängu Ökokratt ning projekti 'Jalgrattast sai elektrijaam' näol.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing