Viiruste maailm oli jaanuaris rahulik

Toivo Peegel 09. veebruar 2006, 00:00

Uus, 2006. aasta algas samamoodi nagu 2005. aasta lõppes. Pärast detsembris toimunud mõningast muutust edetabeli ülaosas säilitas jaanuar tervikuna saavutatud stabiilsuse.

Vaatamata sellele, et jaanuaris fikseeriti mõned perekondade Nyxem ja Feebs postiussidega toimunud intsidendid, ei suutnud ükski neist oluliselt muuta postiliikluses kujunenud viirussituatsiooni.

Esiviisikus toimus üldse vaid üks muudatus. Neljandalt kohalt langes detsembris furoori tekitanud Sober.y. Langes seejuures tugevalt - korraga 14 kohta.

Tähelepanu pälvivad kahe Mytobi tunduvalt tõusnud näitajad: versioon .a (+7 kohta) ja .x (+5). Peale selle suutis edetabelisse tagasi pöörduda veel Mytob.bt, kes kerkis 14. kohale.

Tähelepanu väärib phishing-programmi Trojan-Spy.HTML.Bayfraud.hn hämmastav elujõulisus. Peale selle, et ta on edetabelis suutnud kaks kuud vastu pidada (mis on juba iseenesest unikaalne fakt), on ta veel kahe koha võrra suutnud tõusta.

Seega on ta esimene meile teadaolev phishing-saadetis, mis on end tihedalt esikümne lähedale pressinud. Kahtlemata pole meil tegu mitte ühe, vaid mitme kuu jooksul toimunud rünnakutega eBay süsteemi kasutajate vastu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing