Smooth-jazz'i habras kaunitar Tallinnas

Madli-Liis Parts 23. veebruar 2006, 00:00

1. märtsil annab Tallinnas kontserdi smooth-jazz'i habras kaunitar Keiko Matsui, kelle romantiline ja veidi müstiliste varjunditega muusika on rõõmustanud leebe meeleoludžässi nautlejaid juba paar aastakümmet.

"Mõnikord tunnen muusikat kirjutades, nagu tuleks see mu juurde justkui teisest maailmast, teisest dimensioonist. Nagu püüaksin noote vaikusest ning paneksin need siis lihtsalt kokku," on pianistist jaapanlanna kirjeldanud oma loomeprotsessi. Keiko Matsui muusikat iseloomustavad new age'ilikult kaunid harmooniad ning helgus. 5aastasena klaveriõpinguid alustanud Matsuid on mõjutanud võrdselt nii Rahmaninov kui ka Stevie Wonder, ent tema enda loomingust tekkivat õhkkonda võrreldakse Enya muusikaga.

Matsui profimuusiku karjäär algas 17aastasena, mil ta kirjutas muusika ühele filmile. Filmimuusikale omased nüansid iseloomustavad tema sulneid meloodiaid tänagi. Keiko Matsui on andnud välja hulga plaate, mille seast viimast, "Walls of Akendora", on kiidetud kui elegantse ja dünaamilise muusika salvestist, mis hõlmab parimaid näiteid Matsuile omasest mängustiilist ja helilooja käekirjast. Tal on kindel koht smooth-jazz'i valdkonna edetabelite tipus. Tema plaatide müük küünib miljoni eksemplarini.

Kaelamurdvalt keerukaid džässimprovisatsioone Keiko Matsui kontserdil ei kuule, ehkki pianistina oskaks ta seda suurepäraselt. Temas puudub vampiirilikkus ja valmisolek nii bändikaaslasi kui ka publikut üle trumbata. Keiko Matsui jääb pigem hommikumaiseks romantikuks ja unistajaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing