Telekom ja Tallink päästsid päeva

Peeter Teder 14. märts 2006, 00:00

Aktiivsuse poolest päästsid eilse päeva Tallinna börsil Eesti Telekomi ja Tallinki aktsiad, mille mõlemaga tehti enam kui 1 miljon krooni käivet.

Loiul ja unisel börsipäeval kogus Eesti Telekom 21 tehingu juures 8,9 miljonit krooni ja Tallinki aktsia 38 tehingu juures 2,6 miljonit krooni käivet.

Eesti Telekomi hind langes 0,6 protsenti ning väärtpaber maksis 121,26 krooni. Tallinki aktsia odavnes 0,7 protsenti ja maksis 71,50 krooni.

Eesti Telekomi peaks teoreetiliselt toetama TeliaSonera ostuhuvi, kuid viimasel on huvi üksnes suurte aktsiapakkide vastu - väiksed pudinad neid ei huvita. Riik on otsustanud oma osalust hoida ja see teeb ilmselt TeliaSoneral meele mõruks. Samas pole Rootsi telekomifirma pannud ka kätt ette Eesti Telekomi aktsiahinna langusele ja aktsia on viiel viimasel päeval odavnenud. Seega kauplevad turuosalised omapäi, aktsia liigub omasoodu ja spekulandid arvatavasti müüvad aktsiaid. Spekulantidelt tulenev müügisurve langetabki Eesti Telekomi aktsia hinda.

Tallinki puhul on viimastel nädalatel tehtud ka suuremahulisi tehinguid, mille taga on usutavasti Rootsi varahaldusfirma East Capital fondid. East Capitalil tegutseb ida suunal kaks fondi: East Capital Baltic Fund ja East Capital Eastern European Fund.

Ainus tõusja oli eile põhinimekirjas Merko Ehituse aktsia, mis kerkis 250 000 kroonise käibe juures 0,6 protsenti, makstes 252,85 krooni (16,16 eurot). Merko Ehitus on teiste aktsiatega muutunud hinna ja kasumi suhte ehk P/E järgi suhteliselt odavaks. Merko aktsia P/E suhe on 10 kandis, mis on parim näitaja Tallinna börsil.

Lisanimekirjas olid märkimisväärsete käivetega Saku Õlletehase ja Klementi aktsiad.

Saku aktsia sulgemishind jäi muutmatuks 156,47 krooni (10,00 euro) tasemele, Klementi aktsia kallines 0,9 protsenti, makstes 34,42 krooni (2,20 eurot).

Klementile mõjus positiivselt juhivahetus. Kuigi selle mõju on veel vara hinnata, tundub, et mõned turuosalised hindasid muutuse positiivseks ja asusid aktsiale aktiivselt turgu tegema.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing