Peeter Marveti mõtet pole ikka kuulda võetud

Indrek Kald 21. märts 2006, 00:00

Täpselt neli aastat tagasi kirjutas tehnokratt Peeter Marvet siin samas ITees kolumni pealkirjaga "Ma ei poolda universaalseid seadmeid." Need küll meeldivad mulle kohutavalt, tunnistas Marvet, kuid lisas, et ei kasuta ühtegi. Nn hübriidseadmete tase pole üksikut kasutusvaldkonda arvestades märkimisväärne ja see ka maksab rohkem, põhjendas ta.

Täna tuleb tunnistada, et Marveti arvamusega pole arvestatud. Nimelt raporteerib Kaido Einama tänases ajakirjas maailma suurimalt IT-messilt CeBIT, et tulevikutehnoloogia sulandab kõik ühte. Lähema aja IT-seadmed sisaldavad üha enam funktsioone.

Juba täna - märgib nüüd lugeja - teeb mobiil pilte, pakub raadio või MP3-failide kuulamise võimalust, samuti saab sellega surfata veebis ja hallata kalendrit. Ahjaa, helistada saab kaasaegse mobiiliga samuti. Kuid see pole veel kõik, CeBITil näitasid mitmed tootjad mobiile, mis tänu arvukatele lisavõimalustele on telefonid vaid nime poolest.

Näiteks kümnemegapikslise digikaameraga mobiil - on see siis pigem veel telefon või juba kaamera? Aga ehk hoopis pihuarvuti, mis täidab kõiki mobiilsele tehnikaseadmele antavaid ülesandeid?

Tundub, et lihtsat mobiili vaid helistamise jaoks eraldi enam osta ei saagi. Ikka tuleb kinni maksta ka digikaamera, MP3-mängija jms lisavõimalused. Või soovite asukoha määramiseks GPSi, kuid lisaks saate seda kasutada raadiona, diktofonina, piltide vaatamiseks, internetis liikumiseks.

Esialgu digikaamerate müük seetõttu veel ei lange, et pooltel on taskus pildistav mobiiltelefon. Kui need aga on hinnalt ja võimalustelt võrdsed, tekib dilemma - kas eelistada ühe- või mitmefunktsioonilist toodet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:11

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing