Sakala: Abja vald on hädas soomlasest kinnisvaraomanikuga

11. september 2006, 09:28

Abja vald on hädas soomlasest kinnisvaraomaniku Vesa Anuntiga, kes on oma hoone saatuse hooleks jätnud, nii et see on avariiohtlikuks muutunud.

Anuntile kuulub Abja-Paluojal ja selle ümbruskonnas mitu kinnistut, on valla suurim mure seotud kunagise kohvikuhoonega Jaama tänaval. Mulgi Konna nime all tuntud maja on jäänud järelevalveta, laguneb ning tihti koguneb sinna kahtlane seltskond, kes ehitist veel enam lõhub, kirjutas Sakala.
Vallavanem Peeter Rahnel ütles, et hoone on avariiohtlikus seisukorras. «Et maja taga on spordiplats, siis liigub seal kandis palju noori. Noored on uudishimulikud ning akendeta majja pääseb lihtsalt sisse, aga seal võib kergesti mõni õnnetus juhtuda,» oli ta mures.
Ka maja ümbrus riivab silma. «Saatsime Antuntile kirju, et maja ümbrus korda tehtaks, aga ta ei reageerinud neile. Lõpuks lasksime seda teha ise,» rääkis vallavanem. Arve tehtud tööde eest kinnistu omanik siiski tasus, kui üle-eelmise nädala lõpul üle tüki aja oma kinnisvara vaatama tuli.
Vesa Anunti tõdes, et hoone kordategemiseks kulub suur summa, ent seni on ta olnud sunnitud raha kulutama hoopis lõhutu parandamisele. Samuti ei ole tema väitel võimalik majja rajada kanalisatsiooni, mis oleks eelduseks, et seal jälle kunagi kohvik või muu asutus võiks tegutseda.
Omaniku arvates oleks parim variant see, kui Abja vald hoone temalt tagasi ostaks. «Selle mõtte pakkus välja vald ja olen nõus hoone müüma soodsa hinnaga,» lausus Anunti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing