27. september 2006 kell 9:39

AGA toob rahvusvahelise klienditeeninduskeskuse Eestisse

Rahvusvaheline gaasiettevõte AGA otsustas tuua oma kõiki Põhjamaid teenindava klienditeeninduse Tallinna, mis avatakse novembris.

"Eesti konkurentsieeliseks lähiriikide ees sai hea asukoht Põhjamaade suhtes, heal tasemel IT infrastruktuur ja tööjõu kompetentsi tase", teatas Joakim Grenehed, AGA regionaalse klienditeeninduse juht.

Eesti keskuse juhiks saab Johan Ginman, kes töötas varem AGA Soome klienditeeninduskeskuse juhina. Perspektiivis pole välistatud, et töötajaid on kokku veerandsada. Kuid esialgu võtab keskuse juht Johan Ginman tööle 2-4 inimest." Meil lõppes just CV-de saatmise tähtaeg. Hetkel võetakse tööel 2-4 inimest. Edasi seda arvu kasvatatakse," teatab AGA Eesti kommunikatsioonijuht Elen Mitt.

AGA-l on kokku üheksa klienditeeninduskeskust Põhjamaades, üks igas riigis. Kokku töötab neis 120 töötajat, lisaks värvatakse hooajaliselt lisatööjõudu." Rahvusvahelise klienditeeninduse ületoomine Eestisse ei tähenda veel teiste Põhjamaade töötajate koondamist. Osad töötajad lähevad pensionile, üleminek on järk-järguline," lisab pressi Eesti AGA kommunikatsioonijuht.

AGA kuulub maailma gaasiettevõtete kontserni The Linde Group. Septembri algul allkirjastatud kahe suurettevõtte Linde ja BOC ühinemine kasvatas The Linde Group’i maailma juhtivaks gaasiettevõtteks. Ühinemine lõi kokku maailma 70 riigis esindusi omava suurettevõtete kontserni. Uue kontserni prognoositav aastane müügitulu on umbes 12,7 miljardit eurot ning sellel on ligi 53 000 töötajat üle kogu maailma.

Eesti AGA on siinse turu juhtiv tööstus- ja meditsiinigaaside tootja ja tarnija, kus on 65 töötajat, neli gaasitehast ja 33 teeninduspunkti üle kogu Eesti, mis teenindavad ca 10 000 klienti. Ettevõtte 2005. aasta müügitulu oli 171 milj EEK

Hetkel kuum