Kuni jõuludeni on paukuva pürotehnika müük keelatud

01. november 2006, 18:01

Majandus- ja kommunikatsiooniministri
määrus kehtestab müügikeelu paukuvale pürotehnikale 1. novembrist kuni 26.
detsembrini, teatas tehnilise järelevalve inspektsioon.

Sel nädalal jõustub majandus- ja kommunikatsiooniministri määrus “Pürotehniliste toodete kasutusloa tingimuste määramise kriteeriumid”. Selles sätestatakse põhimõtted ja tehnilised parameetrid, mille järgi teatud toodetele kehtestatakse müügikeeld 1. novembrist kuni 26. detsembrini.


Müügipiirangu alla kuuluvad tooted, mille kasutamisel tekib pauguga heliefekt (müra), mis on suurem kui 90 dB. Paugu defineerimisel lähtutakse euroopa standarditest ning pauguks ei loeta praginat, vilet ja sahinat.
Täiskasvanutele kasutamiseks lubatud raketid, milles on pürotehnilist ainet üle 45 grammi ja patareid, milles on pürotehnilist ainet üle 100 grammi müügipiirangu alla ei kuulu.

Seaduse muudatusest tingituna võib toodete teabekleebisel kirjas olla kasutusloast erinev vanusepiirang (näit. lubatud kasutada alates 14-eluaastast). Sellel juhul tuleb müümisel ja kasutamisel lähtuda tehnilise järelevalve inspektsioon poolt väljastatud kasutusloas olevast vanusepiirangust, mis on üldjuhul 18 aastat.
Samuti kehtestati määrusega vanusepiirangud, mille järgi võib vähemohtlikke I klassi tooteid (suitsuefektiga tooted; fontäänid ja tooted, mida võib kasutada sisetingimustes) müüa alates 12-aastastele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. November 2006, 18:00
Otsi:

Ava täpsem otsing