Soome suhtlusportaal kavatseb vallutada Ida-Euroopa

02. november 2006, 16:39

Laika Mobile Media turundusjuht Enel Lausa
ütles, et nad ei taotle portaaliga MinuGalerii liidrirolli Eesti
suhtlusportaalide turul. Soome emafirma IRC-Galleria avas üheaegselt Eestisse
laienemisega portaalid ka Leedus, Venemaal ning Ukrainas. Lätti laienemine on
vaid aja küsimus.

Järgeb intervjuu turundusjuhi Enel Lausaga.

Suurt turuosa Eesti turul jahite?

Meie eesmärk ei ole Eesti turul saavutada liidripositsiooni. Rate.ee on eesti noorte jaoks kindlasti number üks portaal veel mõnda aega. Arvame, et 100 000 kasutajat on päris rahuldav tulemus.

Kui suureks prognoosite portaalist saadavaid reklaamirahasid? Milliiseid ettevõtteid tahaksite oma portaali reklaamima? Kas praegu on teil olemas reklaamilepingud mõne ettevõttega?

Avasime MinuGalerii alles kuu aja eest ning hetkel ei ole veel reklaamilepinguteni jõudnud, läbirääkimised alles käivad....


Kas Eestisse laienemine on IRC-Galleria jaoks esimene väljaspool Soomet laienemine?

Üheaegselt Eestisse laienemisega avati portaalid ka Leedus, Venemaal ning Ukrainas. Lätti laienemine on vaid aja küsimus.

Suureks võiks MinuGalerii käive või kasum kujuneda?
Täpsematest numbritest võiksime rääkida umbes poole aasta pärast.

Kui suur on IRC-Galleria käive ja kasum Soomes?

IRC-Galleria on suurima külastatavusega veebileht Skandinaavias. Eelmise aasta käive oli ligikaudu 1 100 000 eurot (17,2 miljonit eurot) ja kasum 450 000 eurot (7,02 miljonit krooni).

Mille poolest tahate erineda teistest noorteportaalidest Eestis?
Kahtlemata on MinuGaleriil sarnasusi teiste Eestis tegutsevate noorteportaalidega, ka MinuGalerii eesmärk on pakkuda erinevaid suhtlemisvõimalusi, kuid tegu ei ole n.ö. tutvusportaaliga. Mitmed põnevad funktsioonid on hetkel arendamisel ning juba lähiajal võimaldatakse erinevaid MMS-teenused, video-audio vestluseid jms.

Lisaks tooksin erinevustena välja ka asjaolud, et MinuGaleriiga liitumiseks on seatud alampiir 12. eluaastat ning kõikide liitujate profiilid vaadatakse eraldi üle. Samuti vaadatakse üle ka ülesriputatavad pildid ning erootilise alatooniga pilte MinuGaleriisse üles panna ei lubata. See kõik viitab aga faktile, et oleme suunatud noorele, kes soovib end vastandada Rate.ee või Orkuti kasutajaskonnale.

Erinevalt teistest Eesti noorteportaalidest pakume suuremat privaatsust, VIP staatust ning suuremaid konto isikustamise võimalusi.

Kuidas välistate pedofiiliajuhtumeid nagu neid on seostatud praegu rate.ee-ga. Kas hakkate jälgima vanemate inimeste kirjavahetust noorematele ja vastupidi vms?

Kahtlemata ei saa pedofiiliajuhtumeid lõpuni välistada, internet annab selleks siiski liiga suure anonüümsuse. Püüame võimalikke olukordi vähendada üsna range registreerimisreeglistikuga ning üliheal tasemel admistratsiooniga. Kõikide liitujate profiilid vaadatakse eraldi üle ning erootilise alatooniga pilte üles panna ei saa. Lisaks on võimalik jälgida kommentaare sisestades erinevaid märksõnu ning monitoorida lähemalt igat "imelikku ning ebasündsat" käitumisviisi.

Kasutajate omavahelisi vestlusi me ei jälgida, kuna see oleks vastuolus inimõigustega ning isikuandmete seadusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. November 2006, 16:39
Otsi:

Ava täpsem otsing