ÄP fototoimetus • 20. november 2006 kell 22:00

Tele2 tõi turule andmeside- modemi sülearvutile

Tele2 hakkas kümne päeva eest müüma SIM-kaarti mahutavat andmesidemodemit sülearvutile, millega saab kasutada mobiilset internetti. Modem valib ise kiireima andmeedastusviisi internetis liikumiseks, kasutada saab GSM-, 3G- ja 3,5G-võrku ning ka GPRSi.

Lisaseade ühendatakse arvuti USB-pordiga komplekti kuuluva kaabli abil. Arvutiga ühendades teeb modem ise kõik vajalikud installeerimised, teenuse kasutamiseks tuleb sisestada SIM-kaardi PIN-kood.

Veebis liikudes kuvatakse ekraanile liigutatavate andmete maht ja sessiooni kestus. Klikates ekraanil ikoonile SMS, on võimalik saata ja vastu võtta SMSe. Kontaktiikooni kaudu saab näha SIM-kaardil olevaid kontakte ning saata neile lühisõnumeid.

3G andmesidevõrgus on internetiühenduse maksimumkiiruseks kuni 384 kbit/s, see on GPRSist seitse korda kiirem. Andmesidemodemit testides õnnestus Tehnotrendil Tele2 3G-võrgus maksimaalseks kiiruseks saada 265 kbit/s. Tele2 pakub 3G-võrgus ka veelgi kiiremat andmesidet nimega HSDPA ehk 3,5G. Selle kiiruseks on 1,8 Mbit/s. 3,5Gd saab kasutada kõikjal Tele2 3G-levialas.

Arvutiga saab üle GSM-võrgu internetti minna ka mobiiliga, nt sinihamba, infrapunaliidese või datakaabli abil.

Autor: ÄP

Hetkel kuum