Forbes: jõuluvana väärtus on kiiresti kahanenud

Mariliis Pinn 21. november 2006, 18:15

USA majandusajakiri Forbes on koostanud
lisaks muudele rikaste edetabelitele ka nimekirja kõige rikkamatest isikutest
väljamõeldud maailmas.

Esimest korda edetabeli ajaloos ei mahtunud jõuluvana esimese 15 hulka.

15 väljamõeldud tegelase varanduse koguväärtus on 111 miljardit dollarit (1,3 triljonit krooni).

Järgneb Forbesi edetabel:

1. Oliver "Daddy" Warbucks

Warbucks on Annie kasuisa 1924. aastal ilmuma hakanud Harold Gray koomiksist "Väike orb Annie". Tema varanduse suurus on 434,4 mld krooni ja elukohaks New York. 52aastane Oliver "Daddy" Warbucks töötab USA kaitsetööstuses.

2. Charles Montgomery Burns

Burns on tuntud Simpsonite multifilmist, ta on tuumaelektrijaama omanik, kelle varanduse suurus on 201,6 mld krooni. Burns on uskumatud 104 aastat vana ja elab USAs Springfieldis.

3. Robert Part

Piilupart Donaldi onu on 130,8 mld krooni omanik, oma varanduse on ta teeninud kaevandamise ja aaretejahiga. Robert Part on 80aastane ja elab USAs Pardilinnas.

4. Richie Rich

Riche Alfred Harvey loodud koomiksitegelane, kellest on tehtud ka film. Tema päritud varanduse suurus on 128,4 mld kr. Kümneaastane Richie Rich elab USAs Richville'is.

5. Jed Clampett

Jed on 1960ndate aastate televisioonikomöödia "The Beverly Hillbillies" kangelane, kes teenis oma 92,4 mld kroonise varanduse nafta, gaasi ja pangandusega. Ta on 51aastane ning elab USAs Beverly Hillsis.

6. Mr Monopoly

See tegelane on tuntud lauamängust Monopol. Ta on 85,2 mld krooni omanik. Vanust on härral 71 aastat ja elukohaks Atlantic City USAs. Mr Monopoly tegeleb peamiselt kinnisvaraga.

7. Bruce Wayne

Tuntud rohkem Batmanina, ta on seigelnud ka meie kinodes, viimati filmis "Batman alustab". Tema päritud varanduse suurus on 81,6 mld krooni. 32 aasta vanuse Batmani elukoht on Gotham City USAs.

8. Anthony Stark

Tuntud ka kangelasliku Raudmehena nii koomiksist kui multifilmist. Varanduse suurus 36 mld kr. 35aastane Anthony Stark tegeleb inimeste kaitsmisega ja elab New Yorgis.

9. Nigeeria prints Abakaliki

Teda võib lugeda müstiliste nn Nigeeria kirjade autoriks. Forbesi arvates on printsil 33,6 mld kroonine varandus, ta on 37aastane ja elab Nigeerias Lagoses.

10. Thurston Howell III

Tegelane CBS telekomöödiast Gilligan's Island, kelle varanduse arvatav suurus on 32,4 mld kr. 60aastane härrasmees peab Vaikse ookeani erasaarel hotelli.

11. Willy Wonka

Wonka on Roald Dahli lasteraamatu "Charlie ja shokolaadivabrik" tegelane. Hiljuti jooksis kinodes ka teose põhjal valminud muinasjutufilm, mille lavastas Tim Burton. Willy Wonka varanduse suurus on 24 mld kr ja elukoht Kent Inglismaal. 57aastane mees on kommivabriku omanik.

12. Lucius Malfoy

Lucius on Harry Potteri raamatutest tuntud Draco Malfoy isa. Tema päritud varanduse suuruseks hinnatakse 15,6 mld kr. Puhtaverelise võluri vanus on 51 aastat. Üldiselt elab ta Wiltshires Inglismaal, hetkel viibib Azkabani vanglas.

13. Tony Montana

Tony on tegelane Brian DePalma 1983. aasta filmist "Arminägu". 42aastane mees on teeninud kokaiiniga 12 mld kr, tema viimane teadaolev elukoht oli Miami USAs.

14. Lara Croft

See neiu on tuntud arvutimängust nimega "Tomb Rider," lisaks seikleb ta ka filmides. Tema pärandusest saadud ja ekspeditsioonidel kogutud varandus on aastatega kasvanud 12 mld kroonini. Lara Croft on 37aastane ja elab Inglismaal Wimbledonis.

15. Mario

Nintendo videomängust tuntud tegelane on 12 mld krooni omanik. Ta on 23aastane ja müüb USAs Brooklynis tarbekaupu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. November 2006, 23:08
Otsi:

Ava täpsem otsing