Presidendid rääkisid lõunalauas võsaraiumisest

29. november 2006, 07:45

President Toomas Hendrik Ilves rääkis
president Bushiga lõuna ajal talutööst, peaminister Andrus Ansip jagas aga
rattasõidukogemusi.

Eile kell 12, umbes tund aega enne USA presidendi Eestist lahkumist, andis president Toomas Hendrik Ilves George W. Bushi auks Estonia kontserdisaalis töölõuna. Kutsutud oli umbes 70 külalist, kirjutas SL Õhtuleht.

Presidentide, suursaadikute ja Ansipiga ühes lauas istunud ekspeaminister ja riigikogulane Mart Laar ütleb, et Bush kiitis Eesti julget reformipoliitikat, rõhutades kunagist söakat tulumaksureformi ning e-valitsuse loomist. Peale selle räägitud Iraagist-Iraanist ning kommunismi hukkamõistust. Söömise kõrval tulnud aga jutuks palju muudki.

«Näiteks kiitis Bush eestlaste sportimisharjumusi. Peaminister Ansip jagas rattasõidukogemusi. President Ilves rääkis talutööst,» loetleb Laar jututeemasid.

Ansip nendib, et teadis Bushi spordilembusest – USA riigipea tegevat pikki mägirattaretki. «Sellest on mulle rääkinud ka Taani peaminister, kes temaga Camp Davidis (USA presidentide maaresidents – toim.) sõitmas käis. President Bush peab sportimist oluliseks nagu minagi»

Lisaks kuulis Ansip, et Eesti ja USA presidendi ühine hobi on võsaraiumine.

«See on vajadus, aga tegelikult annab see ka väga hea koormuse,» arvab Ansip.

President Bush tervitas kõiki lõunalisi isiklikult ning jäi mõnega ka põgusalt lobisema. Näiteks riigikogulase Jaanus Rahumäe ja siseminister Kalle Laanetiga.

Eesti ja USA parlamendi koostöögruppi juhtiv Rahumägi ütleb muiates, et ülejäänud laudkond muutus isegi pisut närviliseks, kui nad Bushiga ligi kolm minutit juttu vestsid, rääkides sisejulgeolekuasutuste koostööst.

«Bush jättis sellise mulje, mida ta teleris tavaliselt ei jäta. Ehk täiesti tavalise inimese mulje,» arvab Rahumägi.

Laanetit kiitis Bush aga selle eest, et tema visiit laabus tõrgeteta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. November 2006, 08:04
Otsi:

Ava täpsem otsing