USA majandus nõrgeneb aga intressid jätkavad tõusu?

Mariliis Pinn 04. detsember 2006, 09:57

Kartus jahtuva majanduskasvu, kuid tõusu jätkavate
baasintressimäärade pärast, saatis USA turud möödunud nädala viimasel päeval
kergesse langusse.

ISM instituudi poolt arvestatav tööstussektori aktiivsuse näitaja kukkus novembrikuus 50 punktist allapoole, näidates et sektoris toimub tagasiminek. Samuti tegi investoreid murelikust tööstussektori hinnaindeksi kiire tõus.

Tööstusaktiivsuse numbrist said löögi suuremad tootjad, eesotsas firmadega Caterpillar ja 3M.

ISM raport kopeeris möödunud neljapäeval avaldatud Chicago regiooni madalat äriaktiivsuse näitajat, kinnitades järjekordselt et majanduse aktiivsus on USAs pidurdumas.

„Tööstusaktiivsuse indeksi kukkumine alla viiekümne ärritas kõiki ja sektoris makstud hinnad olid samuti kõrged. See näitab halba kombinatsiooni majanduskasvu kokkutõmbumisest ja inflatsioonist,” ütles uudisteagentuurile Reuters Boston Co. Asset Management aktsiaturgude vanemkaupleja Larry Peruzzi.

Turule mõjus ärritavalt ka Michael Moskow sõnavõtt, milles Chicago föderaalreservi juht teatas et allesjäänud inflatsioonisurve pidurdamiseks võib vaja minna veel baasintressimäärade tõstmist.

Kvaliteetaktsiate liikumisi jälgiv Dow Jones tööstuskeskmine kaotas päevaga 0,23%, peatudes 12194,13 punktil. Peamiselt tehnoloogiasektori aktsiaid jälgiv Nasdaqi koondindeks taandus 0,76% ja sulgus 2413,21 punktil.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. December 2006, 09:57
Otsi:

Ava täpsem otsing