Valdo Kalm hakkab juhtima Telekomi

Tarvo Vaarmets 08. detsember 2006, 00:00

"Üks Valdo ei saa kunagi täitsa vale olla," naljatas IBM Eesti juht Valdo Randpere, kelle sõnul on Kalm senise juhatuse esimehe Jaan Männikuga nii kaua koos töötanud, et mingit drastilist muutust uus juht endaga kaasa ei too.

Pikaaegse konkurendi Tele2 Eesti endine juht Üllar Jaaksoo on sama meelt. Jaaksoo sõnul vedasid suurfirmat senini kolm meest - Eesti Telekomi juhatuse esimees Jaan Männik, Elioni juht Valdur Laid ja EMT juht Valdo Kalm.

"Kolme mehe asemel juhib seda firmat nüüd kaks meest," täheldas Jaaksoo suurimat muutust ja viitas asjaolule, et Kalm jätkab ka EMT eesotsas.

"Kui tal endal kumm tühi ei ole, siis selle ametiga saab ta väga hästi hakkama, tema jaoks on see jätkuvalt uus ja põnev ja kui ta näeb väljakutseid, siis tema sobivuses ma küll ei kahtle," kinnitas Jaaksoo.

Kalm võtab Eesti Telekomi juhatuse esimehe koha seniselt esimehelt Jaan Männikult üle pärast iga-aastast aktsionäride üldkoosolekut, mis leiab aset tuleva aasta 22. mail.

Senise esimehe Männiku tulevasi plaane seostab Randpere aga poliitikaga. "Miks ta ei võiks ja ei peaks - täisjõus noor mees, ideesid on, las ta läheb poliitikasse," arutles ta.

Võimsa kontserni uue juhi aadressil ei ole kiitusega kitsi ka Starmani juhatuse esimees Peeter Kern, kelle sõnul on Kalmu näol tegemist väga andeka inimese, hea suhtleja ja kahtlemata ka PR-spetsialistiga.

"Elioniga kattub meie turg küllaltki, eraklienditurul on kattuvus üsna tugev, oleme ikka rind rinna vastu kliendi eest väljas," näeb Kern tugeva võitluse jätkumist. "Eks me muidugi kardame, et konkurent muutub järjest tugevamaks ja proovime oma parimat vastu anda," ütleb ta.

Ettevõtte uue juhi rolli peab LHV analüütik Erki Kert firma arengus väga oluliseks. "Telekommunikatsiooni-, andmeside- ja TV-turg on olulises muutuste keerises ning firmajuhil peaks seega tööd enam kui jaguma," sõnas ta.

Kerti sõnul on Eesti Telekomi näol tegemist nii hea ettevõtte kui ka investeerimisideega.

"Ettevõttena on Eesti Telekom suutnud investoritele pakkuda korralikke majandustulemusi ning tarbijatele korralikke teenuseid. Investeerimisideena on Eesti Telekom meie jaoks huvitav just dividendimaksjana, pakkudes aastas üle 7% dividenditootlust. Lisaks püsib pidevalt õhus TeliaSonera-poolne ülevõtupakkumise võimalus, mis omakorda peaks aktsiale altpoolt tuge pakkuma," loetles LHV analüütik põhjusi, miks ettevõttesse võiks raha paigutada.

Eesti Telekom on Kerti sõnul Jaan Männiku käe all hästi edasi liikunud, mistõttu ka tema olulisi muutusi firma tegevuses lähiajal ei oota.

"Pikemas perspektiivis sõltub firma käekäik ja aktsia hind muidugi Valdo Kalmu otsustest, kuid praegu on nende kohta veel liiga vara ennustusi teha," ütles Kert.

Tallinna börsi suurimat ettevõtet Eesti Telekomi asub järgmise aasta mais juhtima Valdo Kalm, kes peab Eesti Telekomi eelmisi kümmet aastat stabiilseks edulooks.

Eesti suurima telekommunikatsioonifirma ja suurima börsifirma järgmine juhatuse esimees Valdo Kalm andis aripaev.ee-le vahetult pärast uudise teatavaks saamist intervjuu.

Te jätkate ka EMT juhatuse esimehena. Kas topelt koormus tähendab ka topelt palka?

Koormus muidugi tõuseb, minu jaoks uus koormus on suhted investoritega. Samas on mõlemas ettevõttes tugev meeskond. Võib öelda, et EMT töötab kui õlitatud. Palgalisa küsimust ei ole veel arutatud, maini on veel aega.

Mis on plaanis Eesti Telekomis muuta, mida teisiti teha, kui tegi Jaan Männik?

Eesti Telekom on olnud väga edukas stabiilne edulugu ligi kümne aasta jooksul. Revolutsioonilisi muudatusi plaanis ei ole. Kuna Jaan Männik lahkub korralisel aastakoosolekul, on nõukoguga kokkulepe, et muudatused, kui tulevad, tulevad esimeses kvartalis.

Väikeseks vihjeks võib öelda, et Elion ja EMT jäävad eraldiseisvateks ettevõteteks. Tõenäoliselt võib Telekomi roll muutuda veidike aktiivsemaks kliendisuunalistes tegevustes.

Milline on prognoos, kas Eesti Telekomi aktsia hakkab tõusma? Millised on dividendid tulevikus?

Aktsia hinda ei taha eriti kommenteerida, loodame, et jääb stabiilseks ja heade dividendidega aktsiaks.

Äripäeva börsitoimetus arvab, et Eesti Telekomi areng on seisma jäänud. Kas Te nõustute väitega?

Selle väitega ei saa nõustuda, aastatulemused ei ole veel käes, kuid väikeseks vihjeks võib öelda, et firmal on edukas aasta olnud. EMT mobiilside ja andmeside mahud on kasvanud, Elioni lairibateenuste maht on kasvanud, alustati digi-TVga.

Stagnatsioonimärke ma ei näe.

Miks on viimastel päevadel Telekomi aktsiaga nii aktiivselt kaubeldud?

Ei oska midagi öelda, ei ole midagi erilist märganud.

Miks peaksid inimesed Eesti Telekomi aktsiatesse investeerima?

Eesti Telekom on vaieldamatu turuliider. Lisaks stabiilsele kasvule on ettevõttel tugev positsioon klientide seas.

Kas ja kui palju Teil endal Eesti Telekomi aktsiaid on?

Endal mul aktsiaid ei ole. Aastaid tagasi, kui oli optsioonide programm, sai mingi hetk nad maha müüdud, et vältida eksimist börsireeglite vastu. Ettevõttega seotud isikutel on väga raske, peab täpselt teadma, millal müüa, osta. Reeglid on karmid.

Mida arvab Teie uuest ametikohast Teie perekond?

Perekond on mulle väga oluline. Kuna börsireeglid on karmid, siis ei saa isegi sosistada mitte.

Just lõpetasin telefonikõne abikaasale ja tema reaktsioon oli toetav. Ta ütles ühe sõna: "Vahva."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:28
    Otsi:

    Ava täpsem otsing