Saare vallas kukkus põllule ilmavaatlussond

17. detsember 2006, 20:10

Kolmapäeval avastas Saare valla Tuulavere
küla elanik Tiit Laur oma põllult Soome firmas Vaisala valmistatud
ilmavaatlussondi.

Tiit Laur rääkis, et leidis hommikul kodumajast 150 meetri kaugusel asuvalt põllult ilmavaatlusseadeldise, mis koosnes purunenud õhupallist ja selle küljes olevast karbist koos kolme antenniga, kirjutas Vooremaa. "Viisin selle agregaadi tuppa, kuid põhjalikumalt seda uurida ei julgenud," tunnistas leidja.

Saare vallavanem Jüri Morozov teavitas ilmavaatlussondi leidmisest Soomes töötavat Vaisala ilmavaatluskeskust, kust vastati, et allakukkunud Vaisala tüüpi ilmavaatlussondi võib olla uuringuteks kasutanud ka Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituut.

"Ilmaprognoosideks saadame me kuni 35 kilomeetri kõrgusele ilmavaatlussonde, mis on mõeldud ühekordseks kasutamiseks. Sondid võivad kukkuda nii maismaale kui merre," märkis Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi aeroloogiajaama juhataja Ülo Argel, kelle sõnul on Tuulavere külas alla kukkunud sond tõenäoliselt üles lastud nende instituudi poolt.

"Mingit ohtu ilmavaatlusseadeldis endast ei kujuta ja maavaldaja võib ise otsustada, kas hävitab selle või jätab endale mälestuseks," ütles Argel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. December 2006, 20:10
Otsi:

Ava täpsem otsing