Taas tugev tõusupäev

Romet Kreek 20. detsember 2006, 00:00

Tallinki aktsia hind jätkas ka eile ülespoole rühkimist. Juba üleeile kerkis Tallinki aktsia 3,3 protsenti. Paistab, et ka eile lisandus laevakompanii aktsiale austajaid. Aktsia hind kerkis 4,6 protsenti, 71,19 kroonini ehk 4,55 euroni. Päeva sees suutis aktsia käia koguni 73,54 kroonil. Aktsiaga tehti 150 tehingut, käibeks mitte just suur 12,5 mln krooni.

Tallinki täiendava aktsia hind tõusis 3,5 protsenti, 70,41 kroonini ehk 4,5 euroni.

PTA Grupi aktsia hind tõusis 19 mln krooni suuruse käibega 1,3 protsenti, 61,02 kroonini ehk 3,90 euroni.

See aasta on olnud taas investoritele tänuväärne. Kohalik börs on kerkinud aastaga 24 protsenti. Siinjuures tasub arvestada, et suureks piduriks on osutunud Tallinki aktsia, mis on viimastel päevadel näitamas end paremast küljest.

Kuid milliseks kujuneb tulev aasta? Eile tuli võib-olla oluline uudis ka teistele arenevatele turgudele investeerijate jaoks - kaugelt Taist. Võimalik, et investorid tõmbavad hirmus tagasi investeeringuid mujalt Aasiast, aga võib-olla ka Kesk-ja Ida-Euroopa arenevatelt turgudelt, mille alla läheb ka Eesti. Välisinvestorite õnneks sekkus Tai kriisi valitsus, kui sealne oli ehmatav. Vaadates mõne aasta jagu ette, on probleemiks ettevõtete tulumaksustamisega seotud teadmatus. Kas viletsamad ettevõtted näitavad seetõttu suisa kasumi kahanemist? Eurole ülemineku venimine on teemana üleval, millest andsid hiljuti märku Hollandi panga ING analüütikud. Me võime argumentidega mitte nõustuda ning need võivad suisa naerma ajada, kuid nende alusel võidakse hakatakse tegema raha paigutamise otsuseid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing