28. detsembrini saab teha lisamakseid pensioni III sambasse

Annika Matson 21. detsember 2006, 14:25

28. detsembrini saab liituda või teha lisamakseid
pensioni III sambasse, teatas Hansapank.

Kuni kella 16ni neljapäeval, 28. detsembril saab teha rahapaigutusi Hansapanga III samba pensionifondidesse, saades investeeringult tulumaksu tagasi juba 2007 märtsis. Hilisemad liitujad ja lisamaksete tegijad saavad tulumaksu tagasi 2008. aastal.

Hansapanga investeerimistoodete osakonna juhi Art Lukase sõnul on praegu parim aeg nii kolmanda samba lepingute sõlmimiseks kui ka lisamaksete tegemiseks. “Raha paigutamine kolmandasse sambasse just praegu on väga mõistlik samm, sest investeeritud summalt saab 23% tagasi juba mõne kuu pärast ning investeeritud raha asub kohe lisa koguma," kinnitas Lukas. Tema sõnul tasuks riigipoolne toetus tulumaksu tagastuse näol igal juhul ära kasutada.

Tulumaksu saab tagasi III sambasse makstud summalt, mis ei ületa 15% inimese aastasissetulekust. Lukas tõi näite, et kui inimene paigutab aastas III sambasse näiteks 10 000 krooni, saab ta tuludeklaratsiooni täites märtsis tagasi 2300 krooni.

Populaarseimad kuud III sambaga liitumiseks ongi november ja detsember, mil tehakse ka kõige suuremaid ühekordseid paigutusi. "Reeglina aktiveeruvad inimesed aasta lõpus tänu just võimalusele tulumaks peatselt tagasi saada,” ütles Lukas.
2005. aasta detsembris tegi Hansapangas täiendavaid paigutusi oma III samba lepingusse üle 2100 kliendi ning sellega liitus detsembrikuu jooksul 1893 inimest.

Vabatahtliku kogumispensioni ehk kolmanda samba lepinguid saab sõlmida kõigis Hansapanga kontorites üle Eesti ning hanza.netis. Samas saab teha ka rahalisi sissemakseid juba olemasoleva lepingu raames. Need kliendid, kes on III samba lepingu sõlminud Hansa Elukindlustusega, saavad lisamakseid teha 31. detsembril kella 23ni.

Pensioni III sambaga on liitunud üle 100 000 inimese.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. December 2006, 14:24
Otsi:

Ava täpsem otsing