Liis Kängsepp • 21. detsember 2006 kell 22:00

Wendre käive ületab aasta pärast miljardi krooni piiri

AS Wendre sõlmis eile lepingu, millega ta võtab üle Poolas asuva Saksa padjavabriku, plaanides ostu ning tootmise arendamisesse investeerida kuni 200 miljonit krooni.

"IKEA on üks laienemise põhjuseid, aga see Poola vabrik on teistele klientidele mõeldud," rääkis ASi Wendre omanik Peter Hunt. "Nüüd ma olen küll müügimees, aga neli-viis väga suurt Euroopa klienti ootavad juba ukse taga, kes tahavad meilt siit Poolast tellida. Uue vabriku 2007. aasta maht on juba välja müüdud."

Ostetav vabrik on umbes kolm aastat vana ning kuulub Saksa padja- ja tekitootjale Brinkhaus. Vabrik asub Berliinist umbes 100 kilomeetri kaugusel Saksa-Poola piiri ääres Kostrzynis.

"Absoluutselt," hõikas ASi Wendre omanik Peter Hunt rõõmsalt vastuseks küsimusele, kas tegemist on ilusa jõulukingitusega. "See on Wendrele väga oluline tehing, parandab meie positsioone. Logistiliselt asukoht väga hea, Kesk-Euroopale lähemal."

Tänavu ennustab Hunt Wendre käibeks 685 miljonit ning kasumit loodetakse üle 60 miljoni krooni. Seoses Poola tütarfirma lisandumisega kasvab Wendre käive tuleval aastal 1,1 miljardi kroonini. Hundi sõnul on see uus aste arengus.

"See strateegia on välja mõeldud kaua aega tagasi ja meie küll ei värise. See on ainult põnev," ütles Hunt, kelle järgmine plaan võib olla tootmise laiendamine Lõuna-Euroopasse.

Hundi sõnul tegid nad Brinkhausiga sellise lepingu, et nad ostavad ära vabriku ja osa masinatest, mida hakkavad sakslastele välja rentima. Tööle võetakse üle 30 inimese ning uuel aastal loodab Hunt vabrikusse värvata veel 150 uut töötajat.

"Vanasti oli ikka nii, et Wendre oli väikefirma kusagil ida pool. Käisin Brinkhausilegi oma tooteid seitse aastat tagasi pakkumas," rääkis Hunt. "Nüüd on olukord pöördunud - meie oleme suuremad ja paneme reegleid paika, nemad peavad meie järgi joonduma."

Vabriku ostmise läbirääkimised kestsid pool aastat.

Hetkel kuum