Ettevõtjad peavad rohkem projekte looma

Silver Toomla 22. jaanuar 2007, 00:00

Siiani on Eesti organisatsioonid ELi raamprogrammides osalenud enamasti partnerina, kuid potentsiaali on neid ka ise algatada ja professionaalselt koordineerida.

Raamprogrammi projekti teostamisel tuleb esmalt veenduda, et teie realiseeritav projekt ühtib antud valdkonna ELi taseme prioriteetidega. Prioriteedid on kirja pandud nn tööprogrammides, mis fikseerivad teatud perioodiks (tüüpiliselt üheks-kaheks aastaks) valdkonnad ja meetmed, mille raames EL rahastust pakub.

Seega, veenduge esmalt oma idee sobivuses Euroopa Komisjoni poolt kirja pandud prioriteetidega.

Järgmise sammuna tuleb teha tehnoloogiauuring, mis annab vastuse idee uuenduslikkuse osas. Idee vastavus tööprogrammile ei anna piisavat informatsiooni projekti uuenduslikkuse kontekstis.

Tuleb kaardistada valdkonnas eksisteerivaid tehnoloogilisi kitsaskohti ning analüüsida, milliseid jõupingutusi alternatiivsed initsiatiivid ja projektid on antud probleemi lahendamiseks välja pakkunud.

Kuigi enamik idee autoreid leiavad, et nende idee on väga unikaalne, leidub väga sageli sarnaseid ELi finantseeritud projekte, mis lahendavad täpselt samu küsimusi.

Raamprogrammi projekti algatades on üks mahukamaid töid rahvusvahelise projektikonsortsiumi kokkupanek. Raamprogrammi filosoofia näeb ette valdkonnas esinevate oluliste probleemide käsitlemist rahvusvaheliste partnerlussuhete kaudu. Eeldatakse, et eri tüüpi organisatsioonide ning teadmiste kooslus soosib teadmiste siiret ja loob positiivse fooni oluliste läbimurrete saavutamiseks. Seetõttu peab projekt kaasama rohkel arvul partnereid (keskmiselt seitse-kaheksa), alustades teadusasutustest ja tehnoloogia pakkujatest ning lõpetades toote või tehnoloogia lõppkasutajatega.

Tugev konsortsium on eduka taotluse üheks oluliseks eelduseks ning kogemus ütleb, et üksnes vajalike kompetentside olemasolust ning nende taotluses peegeldamisest ei piisa edukaks projektiks.

Konsortsiumi kokku pannes tuleks soovitavalt kaasata vähemalt üks-kaks tuntud ja eurokogemustega organisatsiooni. Sellised teadusasutused on näiteks Fraunhoferi Instituut, INRIA, CERN jt, ka tuntud tööstuspartnerite kaasamine toob edu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing