Sild generatsioonide vahel

Henrik Aavik 02. veebruar 2007, 00:00

28. jaanuaril kell 19.30 esietendus Nukuteatri ovaalsaalis Noortestuudio dokumentaallavastus "Karaoke".

Kaksteist keskkooliealist noort kõnelevad kahe tunni jooksul neid puudutavatel teemadel. Karaokelaulmine nõuab teatavat eneseületamist, julgust, avatud olekut. Keskkooliealised noored, kes selles pihtimuslikus tükis oma lugusid räägivad, on publiku ees justkui karaokelauljad.

Lavastuse on kokku pannud N099 teatri näitleja Jaak Prints, kes noori teist aastat stuudios õpetab. Kunstnikutöö tegi Eesti Kunstiakadeemia kolmanda kursuse tudeng Marion Undusk, kes on varasematel aastatelgi Noortestuudioga koostööd teinud. Videomontaaži autor on Maarja Pärsim.

"Need on väga isiklikud lood. Selliseid lugusid rääkida julgedes kasvab trupp kokku. Mitte kõik lood ei jõudnud lavale, väga paljud jäid vaid prooviruumi seinte vahele igaveseks," seletab lavastaja. Etenduse mõistmiseks peab veidi teadma, mis Noortestuudio on. Tegemist on teatriõppe kohaga keskkoolis käivatele noortele.

Lavastaja Jaak Printsi sõnul õpetab ta teatris noori eelkõige inimene olema: "Tunnen endal suurt vastutust, kuna need õpilased on väga õrnas eas ning neid on väga lihtne ära rikkuda.

Selliseks näiteks on Hollywoodi lapsnäitlejad, kes oskavad küll naerda ja nutta, kuid mingit sisemist õigustust ja katet sellel ei ole. Püüame teha lihtsalt nii, et stuudiost lahkudes on nad inimesena palju tervemad tulevikus, ükskõik, kuhu elu neid tulevikus ka ei viiks."

Tegemist ei ole ainult noortele mõeldud etendusega, vaid pigem mõistmise sillaga erinevate generatsioonide vahel. "Meil on juba tagasisidet ka lastevanematelt ning see tükk on ka neile," seletab Prints.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing