16. veebruar 2007 kell 9:00

Raag: pronkssõduri juhtumeid kajastades tekib lumepalliefekt

ETV endine juht Ilmar Raag kutsus Eesti Päevalehes ilmunud avalikus kirjas ajakirjandust pronkssõduriteemat mitte kajastama

Ilmar Raag kirjutas, et pronkssõduri pooldajate ja vastastega seotud juhtumeid kajastades tekib lumepalliefekt, kus inimesed unustavad ühel hetkel konflikti algpõhjuse.

Eesmärgi valguses, et Teise maailmasõja ajaloos tunnustataks ka eestlaste vaatenurka, on Raagi sõnul tehtud mitmeid taktikalisi vigu, millest peamine on , et meedia on võtnud retoorikaväljal vastu lahingu, kus tal ei ole initsiatiivi. Pronkssõduri ja Teise maailmasõja puhul näeb Raag olukorra parandamise ühe võimalusena seda, et pronkssõduri mahavõtmise teemat meedias järgneva kahe aasta jooksul ei kajastata, kuna unustus on tema tähendusele tunduvalt suurem allajäämine, kui et me saame endale pronkssõduri kaitsmise märtrid, kelle mälestus iial ei tuhmu.

"Nii et mis oleks, kui määraksime pronkssõduri unustusse ega laseks Eesti vaenlastel meile peale suruda lahinguid, milles me igal juhul kanname suuri kaotusi," märkis Raag.

Hetkel kuum