Mariliis Pinn • 9. aprill 2007 kell 6:14

Ministri büroo jooksis töötajatest tühjaks

Uus rahvastikuminister Urve Palo avastas pärast ameti ülevõtmist, et koos eelmise ministriga lahkuvad ka kõik ametnikud, mistõttu tal tuleb hakata nullist meeskonda koostama, kirjutas postimees.ee.

Nimelt on kõik rahvastikuministri büroo senised ametnikud poliitilised nõunikud, kelle töölepingud lõppesid koos Paul-Eerik Rummo ametist lahkumisega. Büroo kümmekonnast töötajast jääb ametisse vaid kaks sekretäri, üks Tallinnas ja teine Ida-Virumaal.

Palole oli inimestest tühi büroo ebameeldiv üllatus. «Kindlasti ei pea ma seda olukorda normaalseks ja oleks parem, kui seadus ei soosiks, et kompetents lahkub koos ministriga,» lausus Palo.

Rummo sõnul pole vilunud töötajate kaotus siiski väga tõsine, sest rahvastikuministri büroo töötab riigikantselei juures ja selle töötajad koos vana valitsusega ei lahku. Ka korvab töötajate lahkumist tema sõnul see, et sisuliselt koordineerib portfellita minister teiste ministeeriumide tööd, ja nende töötajatest enamik jääb ametisse edasi.

Ka jäävad rahvastikuministri büroo ametnike tehtud tööst alles paberid ja koosolekute protokollid, mis aitavad uuel meeskonnal hakkama saada. Ministriametist lahkuv Paul-Eerik Rummo märkis, et just seetõttu temal neli aastat tagasi tööd alustades eriti suuri probleeme polnud.

Tühjad kabinetid panid Palo kohe uusi töötajaid otsima, sest paljud Rummo-aegsed spetsialistid olid juba uue töökoha otsinud. Palo sõnul käivad praegu läbirääkimised nii mõnegi spetsialistiga.

Hetkel kuum