Mariliis Pinn • 20. september 2007 kell 12:24

ML Arvutid avas Ülemiste Citys arvutitehase

Eesti arvutitootja ML Arvutid avas Eesti esimese spetsiaalselt arvutitootmiseks projekteeritud hoone Ülemiste Citys. Paranevad töötingimused ja koos tootmisprotsesside optimeerimisega suureneb tööviljakus, teatas firma.

ML Arvutite juhatuse esimees Mait Rahi ütles, et Ülemiste Citysse Valukoja tänavale ehitatud 1800ruutmeetrine hoone on esimene arvutitootmise vajadustele täielikult vastav hoone Eestis. "Hoonet projekteerides koondasime siia oma 15 aastaga kogunenud arvutitootmise kogemused. Võrreldes meie vana tootmiskohaga on siin töötingimused oluliselt paranenud, koos tootmisprotsesside optimeerimisega oleme tööviljakuse kasvu planeerinud 15 protsenti. Töötajate arv jääb samaks," märkis Rahi.

Eesti, eriti kodude arvutiseerimisel on Mait Rahi kinnitusel veel kasvuruumi: "Tulevik toob mitte ainult kodumajapidamistele, vaid igale täisealisele pereliikmele oma arvuti, see protsess on juba alanud. Arvutiseerimise kasvu tagab eesti inimese vastuvõtlikkus uutele tehnoloogiatele.“

"Lisaks tootmistingimustele parenevad ka tootearenduseks kasutatavad ressursid. Viimased võimaldavad meil senisest rohkem rõhku pöörata riistvara arendusprojektidele nagu infokioskid, meediakeskus ja autoarvutid ning erinevad serverlahendused. Meie eesmärk on toota kvaliteetset arvutustehnikat ning pakkuda parimat järelteenindust Eestis. Nüüd on meil selleks veelgi paremad tingimused," rääkis ML Arvutite juhatuse esimees.

Senisega võrreldes saab suuremad ruumid ka järelteenindus, mis integreeritakse tihedamalt tootearendusega. Mait Rahi sõnul tähendab see mugavamat klientide teenindamist ning kiiremaid lahendusi keerulisematele probleemidele.

Eilseks, 19. septembri õhtuks oli ettevõte alates 1992. aastast tootnud 15 aastaga täpselt 211 813 arvutit. Kokku toodab ML Arvutid aastas üle 25 000 arvuti. Tootmise katkestus kolimise tõttu on minimaalne. Tootmine algab uutes ruumides juba 24. septembril.

Hetkel kuum