Kohus ootab Rapla Dairylt ja maksuametilt kompromissi

Jaanika Topkin 19. november 2007, 00:00

Äripäeva artiklis "Kohus ootab Rapla Dairylt kompromissi" on ebaõigesti kajastatud ASi Rapla Dairy (pankrotis) ning maksu- ja tolliameti vahelist halduskohtumenetlust.

AS Rapla Dairy (pankrotis) on esitanud Tallinna Halduskohtule kaebuse maksu- ja tolliameti 02.03.2004 otsuse nr 57 tühistamiseks, millega jäeti ennistamata vaide esitamise tähtaeg Rapla maksuameti 22.01.2003 otsusele nr K5270-1/427 ja 18.08.2003 maksuotsusele nr 4-05/1280. Lisaks taotleb AS Rapla Dairy (pankrotis) maksu- ja tolliameti kohustamist vaadata läbi sisuliselt ASi Rapla Dairy (pankrotis) vaie Rapla maksuameti haldusaktide peale ning vajadusel ennistada vaide esitamise tähtaeg.

Äripäeva artiklis viidatakse sellele, et pankrotihaldur Peeter Allikvere ütles, et halduskohus on andnud maksukompromissi sõlmimiseks aega paar päeva, mis aga on eksitav. Siinkohal rõhutab kohus, et kohtuistungil andis kohus menetlusosalistele võimaluse jõuda kohtuvälisele kokkuleppele, mis on kaebuse esemest tulenevalt menetluslik, mitte sisuline, kokkulepe. Kohus võimaldas kaebaja poole taotlusel esitada kohtule hiljemalt 15.11.2007 menetlusliku kompromissleppe, millega oli nõus ka vastustaja. Menetlusosalistele võimaldati sõlmida menetluslik kompromiss, mitte maksukompromiss, kuna käesolev kohtuvaidlus ei ole sisuline maksuvaidlus.

Artikli pealkiri on samuti ebatäpne, kuna kohus ei oota kompromissi mitte ainult ASilt Rapla Dairy (pankrotis), vaid ka maksu- ja tolliametilt, kuna kompromiss on mõlema poole vaba tahte avaldus ning kohus saab aktsepteerida vaid kompromissi, mis on sõlmitud mõlema poole vahel (ühine kompromiss).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing