Raamatud

ÄP 05. detsember 2007, 00:00

 • Marsha Mehran
 • Kunst 2007
 • 248 lk
Kolm Iraani pagulasest õde - Marjan, Bahar ja Layla - asuvad elama väikesesse Iiri linnakesse ning avavad seal idamaiseid hõrgutisi pakkuva kohviku Babylon Cafe. See ei meeldi aga põrmugi kohalikule ärimehele, kolme kõrtsi, kahe viinapoe ja võõrastemaja pidajale, kelle monopoolset seisundit linnakese toitlustusäris õdede kohvik ähvardab. Kaks kultuuri põimuvad ja põrkuvad. Haaravat lugu täiendavad eksootilised retseptid.

Samamoodi nagu tema raamatu õed, põgenes ka autor Marsha Mehran Iraanist vahetult enne revolutsiooni. Ka tema perekond pidas idamaist kohvikut. Praegu elab Mehran oma iirlasest mehega New Yorgis ja Iirimaal vaheldumisi.

Hurmavale sisule lisaks näeb raamat ka erakordselt kaunis välja ja selle küljes ripub isegi kena punane järjehoidja! Selle raamatu ema, õe või (nais)kolleegi kuuse alla poetamine peaks olema üsna kindel valik.

Elo Odres

 • Tommy Hellsten
 • Pilgrim 2007
 • 169 lk
Kohe alustuseks pean ütlema, et enne selle raamatu kättevõtmist võiks lugeda sama autori esimest raamatut "Jõehobu elutoas", sest "Elu laps" on selle järg. Mõlemas on juttu lähisõltuvusest. Kui esimene raamat selgitab, mis on lähisõltuvus ja kuidas see näiteks alkohooliku perekonnas tekib, siis teisest saab teada, kuidas sellise taustaga perest pärinedes täiskasvanuna oma eluga toime tulla. Lähisõltuvus ei teki muidugi mitte ainult alkohoolikute peredes, seega on see raamat valgustav lugemine igal juhul kõigile. Eneseusaldus, toimetulek vihaga ja head suhted abielus on universaalsed teemad, millest Hellsten lihtsal ja südamlikul moel kirjutab.

Katri Soe

 • Paulo Coelho
 • Pilgrim 2007
 • 279 lk
Coelho esoteerikaromaanide fännidele lugemiseks järjekorras juba üheksas eesti keelde tõlgitud teos. Seekord siis ühe naise lugu, kes nimetab end Athenaks, 21. sajandi nõiast, kes Londonis Portobello linnaosas tegutsedes endale hulga jüngreid kogub ja seeläbi tavaühiskonnaga vastuollu satub. Müstikat ja salapära selles raamatus on rohkem kui küll, natuke segaseks (aga miks mitte ka hoopis huvitavaks) teeb loo jälgimise tõik, et seda räägib üksteise järel mitu erinevat inimest. Muu hulgas saab teada, kuidas äratada enda sees peidus olev tundmatu energia, mis aitab unistuste eest võitlemisel, ja saada kontakti naiselikkuse algeks oleva Suure Emaga.

Katri Soe

 • Kiran Desai
 • Pegasus 2007
 • 368 lk
Ühe keerulise nimega mäe jalamil Himaalajas elab eraklik ja kibestunud pensionil kohtunik koos oma tütretütre Sai, koka ja koer Krantsiga. Tähelepanu jätkub ka värvikatele ümberkaudsetele külaelanikele. Paralleelselt jälgitakse koka poja Biju püüdlusi ennast sisse seada miljonite indialaste unistustemaal Ameerikas. Kõige selle kohal kummitab kolonialismi pärand. Indias sündinud ning Inglismaal ja Ameerikas õppinud autor mõistab eri kultuure ja ühiskondi, teos võiks aidata mõista tõmmunahaliste immigrantide hingeelu ja eesmärke. Peab aga hoiatama, et sündmustik kulgeb kohutava aeglusega nagu India kõige laiem jõgi. Ühe õhtuga seda läbi ei loe, isegi kahega mitte.

Elo Odres

 • Manfred Kyber
 • Loomingu Raamatukogu 2007
 • 100 lk
Riias sündinud ja Saksamaal hariduse saanud Kyber on üks maailma tuntumaid balti(saksa) kirjanikke. Vahet pole, ta võiks ka eestlane olla. Nii äratundmisrõõmu, või pigem kurvastust tekitavalt vaoshoitult ja eemalviibiva pilguga kirjeldab ta oma tegelaste kindla kaane all küdevaid kirgi, maalib täpsete lausetega looduspildi, mis paistaks justkui lugeja oma aknast.

Pool tosinat paraja pikkusega juttu sobivad just hästi õhtuseks voodilugemiseks, jätkub peaaegu nädalaks.

Elo Odres

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:40

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing