007 tuleb kuldse mikriga

Christel Karits 07. detsember 2007, 00:00

"Mõtte teha kontsert 007 lauludest tõi selle aasta number, järgmine 007 saabub alles tuhande aasta pärast," põhjendas produtsent Tõnno Piigli glamuurset ettevõtmist. Ta lisas, et toetas ka teadmine, et Koit Toomet nimetati Kroonikas juba kuus aastat tagasi kodumaiseks Bondiks.

Piigli sõnul on kontserdil esindatud nii glamuursuse väline läikpilt kui ka sisemine plahvatuslikkus. Naisosalised vahetavad iga laulu ajal riietust ning mõne etteaste puhul koguni paar korda. Tuleleegid purskuvad kuni viie meetri kõrgusele ning tossu, paugutamist ja plahvatusi peaks ka küllaga olema.

Bondi osa laulab Koit Toome, tema antipoodi kehastab Tanel Padar, Bondi-tüdruk on Hanna-Liina Võsa ning antikangelanna Gerli Padar. Neid saadavad Estonian Dream Big Band ja üle-eestiline noorte sümfooniaorkester dirigent Jüri-Ruut Kanguri juhatamisel. Ka muusikalise programmi, mis lõpus päris tormiliseks pöördub, on kokku pannud Kangur.

Kontserdil kõlavad teiste hulgas Tina Turneri ja The Garbage poolt kuulsaks lauldud "Goldeneye" ja "The World Is Not Enough" Gerli Padarilt ning ansambli a-ha ja Tom Jonesi bondi-hitid Koit Toomelt. Tanel Padari esituses saab kuulda ka viimase bondi-filmi "Casino Royale" hitti "You Know My Name", mille originaalis laulis sisse Cris Cornell.

Kava seob tervikuks lavastaja Hardi Volmer, kelle sulest on pärit ka etteastetevahelised repliigid. Piigli arvates on aga ikkagi tegu kontsertformaadi, mitte sõnalavastusega. Volmeri idee on ka suurel ekraanil vahelduvad humoorikad Bondi-filmilikud animatsioonid, mille teostas Varm Studio. Tantsulise poole eest vastutab Martin Parmas, keda näeb laval koos Kaisa Oja ning õpilastega.

"Tegelikult on nad sõbralikud tegelased," kommenteeris Piigli Parmase ja Toome läbisaamist pärast tantsutähtede heitlust. "Kui Martiniga lavastusest rääkisime, tuli tal väike muie suule, sest selles tantsus on Koidul saatebändi roll."

Näeb veel breikareid trupist Submission, kes lisavad vaatemängu võitluslikkust.

Lava on toodud vaatajatele lähemale ning lavakeel koos väikese lisalavaga ulatub publikusse. Orkester asub kahel tasapinnal ja on hästi nähtav. Piigli kinnitusel on saadaval veel üksikuid häid rõdukohti, nii et kel soov vaatemängu täismääral nautida, peaksid pääsmete ostmisega kiirustama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:50
Otsi:

Ava täpsem otsing