Partsil suu vett täis

Aivar Hundimägi 21. detsember 2007, 00:00

Artikkel eilses Äripäevas huvide konfliktist Tallinki laeva Fantaasia kontrollimisel tekitas erinevaid vastukajasid. Ühtede arvates pole tegemist kirjutamist väärt teemaga, teised nägid korruptsiooniohtu faktis, et veeteedeameti inspektor Tõnu Hinno kontrollib Tallinki laevade ohutuse eest vastutava poja Tanel Hinno tööd.

Kõige enam üllatas mind, et kõrged riigiametnikud olid huvide konfliktist teadlikud, aga nad ei teinud selle vältimiseks midagi. Küsimus pole selles, kas inspektor Hinno pigistab Tallinki laevu kontrollides võimalike puuduste puhul silma kinni või on hoopis palju rangem, et keegi ei saaks teda hiljem süüdistada poja huvide kaitsmises. Ameti ja majandusministeeriumi juhtide ülesanne on vältida olukorda, kus Eesti riikliku ameti usaldusväärsus võib sattuda kahtluse alla.

Majandusminister Juhan Parts on tuntud vihase korruptsiooni vastu võitlejana. Kui aga tema enda vastutusalas ilmnevad probleemid, ei julge ta neid isegi kommenteerida, vaid saadab tulle kantsler Marika Priske, kes kinnitab, et ministeerium oli sugulussidemetest teadlik.

Laevade ohutus on liiga oluline teema, et võimalikku ebaobjektiivsusesse suhtuda külma rahuga. Jah, võib öelda, et Rootsi veeteede amet kiusab Tallinki. Aga need väited ei kõla usutavalt, kui meie enda amet ei suuda veenvalt tõestada enda sõltumatust Tallinkist.

Parts on jõudmas lõpule mitme järelevalveasutuse ühendamisega. Nüüd võiks astuda järgmise sammu. Eilses Äripäevas ütleb Tallink, et veeteedeametil ja Tallinkil on ühine huvi. Erastame laevade ohutusjärelevalve teostamise Tallinkile. Siis ei pea enam ka Parts riigi esindajana ebamugavate küsimuste eest peitu pugema.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing