Mariliis Pinn • 7. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Põllumaa rentnikud plaanivad erastamisel osaleda

"See on vabariigis juba ammu probleem, et talumehed rendivad maid. Aga kui maaomaniku soov on teha rentija maaomanikuks, siis see ei ole halb plaan," ütles AS Tartu Agro juht Aavo Mölder.

Tartu Agro on selle maa ostust huvitatud. "Kindlasti võtame konkursist osa, kui tingimused vähegi soodsad on ja pingeline finantsolukord lubab," lisas ta. Möldri sõnul on Tartu Agro võtnud ühingu erastamisel investeerimiskohustusi ja peab säilitama tööhõivet, ka on teinud nad muid investeeringuid.

Kui juhtub nii, et Tartu Agro erastamiskonkurssi ei võida, siis selle pärast Mölder ei muretse. "2000. aastal sõlmisime rendilepingu 25 aastaks. Kui me erastamiskonkurssi ei võida, siis vahetub lihtsalt omanik. Mis lepingu lõppedes saab, selle peale ma praegu ei mõtle, sest sinna on nii palju aega," lisas ta.

Kehtna Mõis OÜ juhatuse esimehe Märt Riisenbergi sõnul ei ole neil põllumajandusministeeriumi plaani kohta erastada Kehtna mõisale renditud 330,5 ha midagi öelda.

"Kui omanik tahab müüa, siis meie ei saa teda takistada," lisas ta.

Riisenberg kinnitas, et erastamiskonkursil osalemine on kindlasti nende huvides. "Kui konkursiga meie maad erastada ei saa, siis tuleb uue omanikuga suhelda ja rendileping kehtib ju edasi. Mis pärast rendilepingu lõppu saab, sellele veel ei mõtle, elame üks päev korraga," ütles ta.

Põllumajandusministeerium kinnitas eile ministeeriumi bilansis oleva riigivara 2008. aasta erastamisnimekirja. Kehtna Mõis OÜ sõlmis 2003. aastal 330,5 hektari rentimiseks lepingu 20 aastaks.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder selgitas, et paneb erastamisele kõik ministeeriumi bilansis olevad varad, mis ei ole täna ja tulevikus seotud ministeeriumi põhitegevusega. "Riigivara müügist on ministeerium planeerinud 2008. aastal saada riigieelarvesse 62,3 mln krooni," lisas Seeder.

Põllumajandusuuringute Keskuse Rapla vallas Raplamaal asuva peahoone osas peab põllumajandusministeerium hetkel läbirääkimisi hoone vallale üleandmiseks. Põllumajandusministeerium peab eraldi läbirääkimisi ka OÜ Tori Hobusekasvandusega rendilepingu lõpetamiseks ja kinnistute üleandmiseks Eesti Hobusekasvatajate Seltsile.

Maalehe tegevjuhi Kadi Lamboti sõnul on neil põllumajandusministeeriumile kuuluva ja nüüd enampakkumise korras müüki pandud Toompuiestee 16 kinnistu üürileping kehtiv 2015. aastani, samas mõeldakse ka maja ostu peale. "Oleme potentsiaalsed ostjad. Mõtleme ja kaalume veel," ütles Lambot eile ning lisas, et kindlasti on plaan järgmine aasta veel Toompuiestee 16 majas veeta, olenemata enampakkumise tulemusest.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt