Rahaeraldused turgutavad Valgamaa omavalitsusi

09. jaanuar 2008, 08:42

Riigikogu eraldas 2007. aasta lisaeelarvest
ja 2008. aasta eelarvest omavalitsustele investeeringuteks raha. Võimul olevad
erakonnad jagasid 150 miljonit ja opositsioon 50 miljonit krooni.

Suurim nn katuseraha tuleb Valgamaa omavalitsustest Sangaste valda – 1,3 miljonit krooni, kirjutas Sakala.

Sangaste vallavanem Kaido Tamberg ütles, et vald on aastaid investeerinud Keeni põhikooli hoonesse ja summa, mis nüüd eraldati, kulub selle ventilatsiooni väljaehitamiseks.

Koolil on uus katus ja soojustus, fassaad on värvitud. Igal aastal remonditakse siseruume. Käsil on staadioni rajamine. Palju on raha saadud projektidest, kuid väike pole ka valla osalus. Koolis kaadrinappust pole. Ehk sellepärast, et vald maksab õpetajatele omalt poolt raha juurde.

«Üks asi on hea palk, kuid teine asi on töö korraldus, inimestele tähelepanu pööramine ja see, millises keskkonnas tuleb töötada,» lausus vallavanem Tamberg.

Valga kunstmuruga jalgpalliväljak on nii ohtlikus olukorras, et seal võivad mängijad lausa traumasid saada. Muru uuendamine läheb arvestuste kohaselt maksma umbes neli miljonit, erakondadelt saadi alustuseks miljon.

Abiraha tuleb Tõlliste vallavanema ja Valgamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe Madis Grossi sõnul vallas kulutada objektidele, mille puhul ei ole näha, et programmidest oleks võimalik raha saada. Tema juhitavas Tõlliste vallas saavad toetusest tulu mitmed asutused.

Tsirguliina keskkooli siseõue teed on lagunenud ja kaevamiste tõttu mitmeid kordi lapitud. Nüüd võetakse ettevõtetelt hinnapakkumised nii asfaltkatte uuendamiseks kui unikiviga katmiseks.

«Kool on objekt, kuhu on pidevalt investeeringuteks raha vaja. Hoone on saanud uue katuse, korrastatud on aknad ja fassaad, uuendatud riidehoid, igal aastal saab mõni klassiruum põhjaliku remondi,» kõneles Gross

Tõlliste vallas sai 100 000 krooni ka Tsirguliina rahvamaja, selle eest tahetakse korda teha saali valgustus. Sama valla pensionäride ühendus Elurada saab 60 000 krooni. Vallavanem ütles, et see raha kulub neile ära, et oma maja – endist algkooli hoonet – korrastada. Selle tarbeks on agaralt ka projekte kirjutatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. January 2008, 08:42
Otsi:

Ava täpsem otsing