ÄP fototoimetus • 14. jaanuar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

ÄP 5 aastat tagasi: Lidl registreerib Eestis kaubamärke

Kaubamärgivaidluses soomlaste Keskoga patendiameti otsust ootav Saksa kaubanduskett Lidl taotleb Eestis lisaks sini-puna-kollasele kaupluse logole ka üle 200 oma toote kaubamärgi registreerimist.

Patendiameti patendiosakonna juhataja Elle Mardo sõnul pole praegu veel määratud aega, millal apellatsioonikomisjon Kesko ja Lidli vaidlust arutaks. Mardo lisas, et ta ei oska ka öelda, millal asi võiks päevakorda tulla: "Ei näe, et see tuleks lähikuudel arutlusele."

Patendiameti menetluses on Lidli taotlused kokku 222 toidu- ja esmatarbekaupa esindava kaubamärgi registreerimiseks.

"Kui on tegemist suure kaubandusketiga, siis miks ei võiks tal ka palju märke olla - neid võib anda igale tootele," tõdes patendiameti kaubamärgiosakonna juhataja Reet Aas, lisades samas, et seni on ta küll rohkem kokku puutunud kümnete, mitte sadada kaubamärkide registreerimisega ühe ettevõtte poolt. Võrdluseks - Kesko on Eestis registreerinud 59 kaubamärki, Tallinna Kaubamaja kontsern 23 märki.

Hetkeseis: Lidl jäi kaubamärgivaidluses Säästumarketile alla. Lidl aina tuli ja tuli Eestisse, ent lõpuks tulemata ta jäigi. Kaupluste jaoks ostetud krundid müüs ka maha. Ilmselt siiski kena kasuga, vähemalt niipalju oli tolku.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt