Agnes Ojala • 22. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Prisma loodab endale saada hinnatundlikud kliendid

Eesti jaekaubandusturul on kätte jõudnud etapp, kus enam ei peeta oma edukuse tõestuseks oluliseks kallites kauplustes käimist, ütles Prisma Peremarketi tegevjuht Janne Lihavainen.

"Vaadates jaekaubandustrende Lääne-Euroopas, siis keskmisest kõrgema sissetuleku ja haridusega inimesed lähtuvad ostuotsuseid tehes ratsionaalsetest argumentidest," selgitas Lihavainen. "Majanduslikult mõtlev inimene ei näe põhjust maksta näiteks piimapaki eest kõrgemat hinda kui kõrval asuvas kaupluses," lisas ta.

"See, kas läheb lahti hinnasõda, sõltub juba konkurentide reaktsioonist," märkis Lihavainen.

Säästumarketite keti juht Andrija Lilleoja kommenteeris Prisma avaldust saada Eesti jaekaubanduse turul hinnaliidriks, et hinnasõda ei tule. "Säästumarket on Eestis hinnaliider ja ka jääb selleks," oli Lilleoja ülimalt enesekindel.

Lilleoja sõnul ei karda Säästumarket Prismat. "Ei, me ei karda. Ja kui konkurents tekibki, siis on see ainult positiivne," märkis ta. "Hinnasõda siinses jaekaubanduses ei tule. Hinnad on praegu juba niigi madalal tasemel. Ei usu, et Prisma tegevus midagi muudab."

A-Selveri juhi Ain Taube sõnul on hinnaliidriks saamine Prisma Peremarketile väga raske ülesanne. "Kahtlen, kas nad suudavad Säästumarketile ära teha," ütles Taube. Lihavaineni sõnu kommenteerides ütles Taube, et tema teada ei ole Eestis küll olnud kuigi palju selliseid inimesi, kes poosi pärast kallimas poes käiksid.

"Võib-olla on teatud kontingent käinud Stockmannis, kuna see on prestiižne koht. Super- ja hüpermarketites aga on selliseid kliente vähe," arvas Taube.

Maxima Eesti avalike suhete juht Erkki Erilaid usub, et Prisma uus suund saada siinseks hinnaliidriks ei too kaasa erilist hinnasõda.

"Sõda ei saa eriti tekkida, kuna konkurents on juba niigi tohutu," rääkis Erilaid. "Kui konjunktuuriinstituudi toidukorvide võrdlust vaadata, siis selgub, et erinevates kauplustes on umbes 700kroonise toidukorvi hinnavahe vaid 100 krooni piires. Vahed ei ole nii müstilised, et siin veel tihedamat konkurentsi tekitada."

Lisaks märkis Maxima esindaja, et Prisma ei ole niivõrd suur kett, et kogu turgu liikuma panna.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt