Joo enne koolitust tass tühjaks

Urve Vilk 06. veebruar 2008, 00:00

Iga kuues aripaev.ee korraldatud lugejaküsitlusele vastaja teemal "Millisel koolitusel sel aastal osaleda sooviksid?" pidas koolitust ajaraiskamiseks.

See arv näitab liigset enesekindlust oma oskuste suhtes. Ka koolitajad kurdavad, et kursustele tullakse arvamusega, nagu teataks niikuinii koolitusetagi käsitletavast teemast kõike.

Või siis valitseb osalejate seas suhtumine, et no vaatame, millega koolitaja seekord "üllatab" ja milliseid trikke ta teeb, et kuulajate tähelepanu võita.

Üks võimalus taolise eelarvamusliku suhtumise vältimiseks on meeles hoida jutuke poisist, kes arvas, et on meistrilt ja õpetajalt kõige kohta kuulnud ja kõike õppinud.

Tema õpetaja, näinud, et õpilane ei suuda enam ühtegi teadmist vastu võtta, kutsus poisi endaga teed jooma.

Meister jäi õpilasele teed valades otsa vaatama, ise teed edasi valades. Teetass sai täis, õpetaja aga valas teed ikka edasi, nii et see voolas lauale ja põrandale. "Mida te ometi teete!" hüüdis õpilane. "Kui tass on täis, ei saa sinna enam midagi juurde valada!" "Just nimelt," vastas õpetaja. "Ma ei saa sulle enam midagi õpetada, kuni su tass on ääreni täis," ütles ta.

Seega, soovides teile edukat ja huvitavat alanud koolitusaastat, jooge omad tassid enne koolitusele minekut tühjaks, et sinna uusi teadmisi juurde mahuks.

Kasutades olemasolevaid oskusi võib ju vägagi edukalt igapäevaelus hakkama saada, aga kindlasti ei tasuks naiivselt loota, justkui rohkem polekski midagi õppida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:42

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing