Andersson: Solbergi avaldus on pisut ennatlik

Mariliis Pinn 14. veebruar 2008, 17:22

Erainvestor Stefan Anderssoni sõnul on
Rootsi kinnisvaraarendaja ENA juhatuse esimees Sven-Erik Solberg usk Eesti
majandusse ja kavatsus sel aastal siinsele börsile tuua veel 10 miljonit eurot
pisut ennatlik.

„Rootslased on skeptilised, nad ootavad kinnitust, et kinnisvaraturg on tõesti põhja puudutanud, pigem võetakse raha välja,“ ütles Andersson aripaev.ee-le.

ENA on tema sõnul varem ka Baltika aktsiaid suhteliselt kallilt ostnud. „Tema sõnad ja teod on pisut ennatlikud ning ta on pigem erand,“ kommenteeris ta rootslase tänast aktsiaostu.

Samas möönis ta, et rootslased on Eesti suhtes positiivselt meelestatud, neile meeldib siine liberaalsus ja maksusüsteem.

„Rootsis on omad probleemid, kinnisvarahinnad kukuvad, ei taheta enam spekuleerida,“ sõnas Andersson, samas lisades, et pikaaegsed investeeringud tulevad siia peagi tagasi, kui ei tea kas see juhtub aasta, kahe või kolme pärast.

East Capitali partneri ja portfellihalduri Aivaras Abromavicius sõnul on volatiivsus suur nii maailmaturgudel kui ka Eesti börsil, kuigi Balti turgude väärtused on väga mõjusad. „Siiski on ennatlik rääkida Balti aktsiate nõudluse kasvust. Samas kiiresti jahtuvas majanduses kaob ka tasakaalutus, mis on seni juhtiva panuse andud Eesti, Läti ja Leedu majanduse halvenemisse,“ lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. February 2008, 17:22
Otsi:

Ava täpsem otsing