Tallinn majandusliku võimsuse poolest Euroopas teine

Hille Tressum 17. märts 2008, 12:51

Tallinn on oma majandusliku potentsiaali
poolest Euroopa teine linn, atraktiivseimate väikelinnade seas on ta kolmandal
ja tulevikulinnade edetabelis 11. kohal, tutvustab ajaleht Pealinn Financial
Timesi gruppi kuuluva Inglise ajakirja fDi uuringut.

fDi tegi möödunud aastal uuringu rohkem kui 1000 Euroopa linna ja regiooni seas ning selgitas välja Euroopa tulevikulinnade TOP 50. Tallinn pälvis üldises paremusjärjestuses 11. koha, edestades teiste hulgas selliseid suurlinnu nagu Madrid, Barcelona, Birmingham, Hamburg, Dublin, Viin ja Stockholm. Esikoha võitis London, talle järgnesid Pariis, Berliin, Kopenhaagen ja Amsterdam.

Kõrgeima majandusliku potentsiaaliga Euroopa linnade seas pälvis Tallinn teise koha, sekundeerides Luksemburgile. Kolmandale kohale jõudis selles kategoorias Pariis ning neljandale London.

Tallinn pälvis tunnustust ka mitmes teises valdkonnas. Näiteks atraktiivseimate väikeste linnade kategoorias on Tallinn kolmandal kohal, teda edestavad Edinburgh ja Cardiff. Tallinna järel on tabelis veel mitu Suurbritannia linna, sh Cambridge ja Oxford.

Majandusteadlane Heido Vitsur peab väga oluliseks, et Tallinn on teistele riikidele hästi ning headest külgedest nähtav. "Uuringu tulemuste põhjal võib öelda, et tulevikuks on loodud tugev lähteplatvorm. Seda positsiooni tuleks ka maksimaalselt ära kasutada," kommenteeris Vitsur.

Välismaiste otseinvesteeringute poolest parimate linnade ja regioonide hulgas kuulub Tallinnale kuues koht. Esikohal on London, teine on Flandria ning kolmas Pariis.

Tulutoovaimate linnade edetabelis jäi Tallinn üheksandale kohale. Esikolmiku selles kategoorias moodustasid kolm Poola linna - Varssav esimene, Krakow teine ja Wroclaw kolmas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. September 2008, 19:14
Otsi:

Ava täpsem otsing