Strand hotelli juht: Pärnu linnavolikogu teeb omale soodustusi

24. märts 2008, 18:33

Pärnu Strand hotelli juhatuse liige
Egon Elstein ütles aripaev.ee-le, et Pärnu majandamine on käest ära ning maine
kreenis. Muu seas määrasid volikogu liikmed omale tasuta aastaringse
parkimise nii kesklinnas kui ka rannas.

Elstein, kes koos teiste hotellimajanduse edendajatega Pärnule turismiraha toob, väitis aripaev.ee-le, et Pärnu linna maine on linnapea Mart Viisitamme all tugevasti kahjustada saanud. "Soodsalt see äritegevusele mingil juhul ei mõju, et linna enda majandamine on käest ära ning maine kahjustatud ja halvenenud. Suure miinusega lõppenud eelmine aasta ja lisakulude jätkumine näitab, et asi on käest ära lastud," sõnas Elstein. Puhas pole tema sõnul siin täiel määral ka volikogu: "Liiga kaua on lastud vankril vabalt veereda," ütles ta ning täpsustas: "Volikogu teeb endale soodustusi - hiljuti määras endale aastaringse tasuta parkimisõiguse linnas ja rannas".

Nimelt lubas Pärnu linnavalitsus väljastada volikogu liikmetele aastaks autode tasuta parkimisloa Pärnu tasulises parkimisalas kesklinnas ja suvel rannarajoonis. "Kõik volikogu liikmed siiski ei võtnud luba vastu, pidades seda liigseks privileegiks," lisas ta. Aripaev.ee andmetel loobusid tasuta parkimisest Garri Suuk, Vello Järvesalu, Asso Kommer, Epp Klooster ja Erika Sonntak.

Pärnu aselinnapea majandus- ja turvalisuse küsimustes Simmo Saar kommenteeris samas, et tema ei pidanud umbusaldusavaldust linnapea Mart Viisitammele tõsiseltvõetavaks ning tema mahahääletamise poolt ei ole. "Opositsioon ikka teeb nii. Samas on enamik tänaseid probleeme oma alguse saanud eelmise valitsuse koosseisu ajal, kus näiteks majandust ja planeerimist kureeris hetkel opositsioonis olev IRL," möönis Saar. Loomulikult on tema sõnul ka raha alati vähem, kui olla võiks - seda kusjuures isegi nö. headel aegadel.
"Aga kõik oluline saab ka tänavu tehtud," lubas aselinnapea munitsipaalküsimustes korra majas hoida. Praegune valitsus on Saare arvates hetkel parim võimalikest ning põhjust koalitsiooni muutmiseks ta ei näe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. March 2008, 18:38
Otsi:

Ava täpsem otsing