Re Solution: ärikinnisvara hinnad langevad kuni 20%

Agnes Ojala 01. aprill 2008, 11:59

Ärikinnisvara- ja
finantskonsultatsioonidega tegeleva ettevõtte Re Solution värske
turuülevaate kohaselt on 2007. aastal alanud elamuarendussektori kokkutõmbumine
jõudnud ka ärikinnisvarani, teatas ettevõte.

“Suurenenud on kohalike arendajate huvi oma kinnisvaraprojekte müüa ja tagada adekvaatne omafinantseering,” ütles Re Solutioni Eesti tegevjuht Meelis Liivak. “2007. aasta lõpus maad võtnud peataolek ärikinnisvara hindades ning seda markeeriv suur kõikumine on läbi, tulemuseks on käesoleva aasta esimese poole lõpuks kuni 20% ärikinnisvara müügihindade langus.”

Re Solutioni traditsiooniline väljaanne analüüsib Balti riikide kinnisvaraturgudel toimuvat ning kirjeldab lähituleviku trende. Lisaks sisaldab väljaanne ka rahvusvahelise audiitor- ja konsultatsioonifirma PriceWaterhouseCoopersi ülevaadet kinnisvara valdkonna maksustamisest ning regiooni juhtiva advokaadifirma Lawini ülevaadet ettevõtluse ja kinnisvaraalasest seadusandlusest Baltikumis.

Ülevaate hinnangul on 2008. aasta võtmetegijateks saamas omakapitali-investorid ning pankade roll kinnisvaraarenduse finantseerimises väheneb märgatavalt. Tugevamad investorid on valmis investeerima olulisi summasid projektidesse ja kapitaliseerima neid rohkem kui 50% ulatuses. 2008. aasta lõpupoole on panganduses oodata eristumist kahe krediidipoliitika vahel – endiselt ülijäik ja konservatiivne elamuarenduse osas, ning selle kõrval küllaltki konkurentsitihe võitlus krediidiasutuste vahel ärikinnisvara projektide eest. Eeldatavasti aga ei taastu lähiaastate agressiivne laenuandmine niipea.

Re Solution on rahvusvaheline finants- ja kinnisvaraalane nõustamisfirma, mis tegutseb Eestis, Lätis, Leedus, Ukrainas ja Taanis. 2007. aasta septembris asus Re Solution tegema koostööd rahvusvahelise kinnisvara ja investeeringute juhtimise teenuseid pakkuva kontserni Jones Lang LaSalle’i ametliku alliansi partnerina Baltikumis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. April 2008, 09:31
Otsi:

Ava täpsem otsing