Reinsalu: Eesti pankade teenustasude vastu tasuks võidelda

Hille Tressum 02. aprill 2008, 12:53

Riigikogu liige Urmas Reinsalu sõnul on
Eesti pankade teenustasud tunduvalt kõrgemad, kui Rootsis asuvatel emapankadel
ning see on asi, millega ei peaks leppima.

Reinsalu väljendas oma pahameelt vastates aripaev.ee päevaküsimusele "Kui palju võtate kuus sularaha automaadist?".

Päevaküsimus oliinspireeritud Hansapanga eilsest teatest, et pank kehtestab neile teenustasu, kes võtavad kuus pangaautomaadist välja üle 30 000 krooni sularaha. Mehe sõnul on Rootsi pankades paljud teenustasud Eestiga võrreldes hulga odavamad või lausa tasuta.

„Sularaha pangaautomaadist võtan kuus kindlasti vähem kui 30 000 krooni. Enamiku suuremaid maksed nagu kommunaalteenused ja muud maksed tasun panga kaudu,“ kommenteeris riigikogulane aripaev.ee päevaküsimust.

Riigikogulane väljendas siirast pahameelt, et meie pankade teenustasud on tunduvalt kõrgemad, kui Rootsis asuvatel emapankadel ning see on asi, millega ei peaks leppima.
„Pangad toovad teenustasude hinnatõusu ettekäändeks tihtipeale toodete väljaarendamist. Siit aga tekkib küsimus, kas siis emapangad oma tooteid ei arendagi, et neil säilivad madalad või olematud teenustasud, aga tütarpankadel muudkui tooted arenevad ja teenused tõusevad,“ arutles Reinsalu.

Harva sularaha väljavõtmist pangaautomaadist põhjendas riigikogulane sellega, et kaardiga on lihtsalt mugavam maksta.
„Eelistan tõepoolest kaarti sularahale. Maksan sellega enamuse ostude eest, kuna see on eelkõige mugav,“ põhjendas Reinsalu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. April 2008, 15:13
Otsi:

Ava täpsem otsing