Kohus ei lubanud Kuldala lasteaia asemele kortermaja

17. aprill 2008, 17:28

Ringkonnakohus jättis täna jõusse
halduskohtu otsuse, mis keelas Koger Kinnisvaral Kuldala elurajooni
planeeritud lasteaed täiendava kortermajaga asendada.

Vaidlus käib Kuldala tee 11 kinnistu ümber, kuhu elurajooni arendaja Koger Kinnisvara lubas esialgu lasteaia püstitada. Vaid mõni kuu pärast detailplaneeringu kinnitamist palus kinnisvaraarendaja Rae vallavalitsusel esialgseid plaane pisut muuta.

Rae vallavalitsus lubaski. Harju maavanem sellega nõusse ei jäänud ja süüdistas vallavalitsust planeerimisseaduse ning ehitusseaduse rikkumises. Koger Kinnisvara sõdis kõigest jõust loa tühistamise vastu, kuna kortermaja ehitus juba käis.

"Puudub avalik huvi, mille kaitseks oleks vajalik või üldse lubatav muuta kolmandale isikule (Koger Kinnisvarale - toim) antud ehitusluba. Piirkonna elanikud ei ole ehitustegevust vaidlustanud, mis näitab, et avalik huvi haldusaktide tühistamiseks puudub," vahendas ringkonnakohus selgitusi.

Halduskohtu hinnangul oleks lasteaiast loobunud Koger Kinnisvara pidanud tellima uue detailplaneeringu. Et ehitusprojekt ei vastanud aga detailplaneeringule, ei tohtinud Rae vallavalitsus ehitusluba välja anda.

Kohus tühistas korterelamu ehitusloa hoiatuseks teistele ehitajatele ja kohalikele omavalitsustele. Kohus märkis, et maja seadustamiseks tuleb koostada kogu Kuldala elurajoonile uus detailplaneering. Kui seda kehtestada ei õnnestu, peab Koger Kinnisvara maja ümber ehitama või lammutama.

Ringkonnakohtu otsust saab vaidlustada 30 päeva.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. April 2008, 17:26
Otsi:

Ava täpsem otsing