Maripuu: võime ABN Amro portfelli mahtu vähendada

Piret Reiljan 29. aprill 2008, 17:05

Töötukassa nõukogu esimees ja
sotsiaalminister Maret Maripuu teatas, et seoses täiendava varahalduri
kaasamisega vaadatakse üle ka välishaldur ABN Amro portfell ja lepingu
tingimused ning kaalutakse võimalust ABN Amro portfelli mahtu
vähendada.

Samas nõustus Maripuu töötukassa juhi Meelis Paaveli üldsõnalise põhjendusega, et ABN Amro viimasel ajal teenitud investeerimiskahjumite taga on kriis maailma finantsturgudel ning teatas, et lühiajaliste arvestuslike kahjumite esinemine on tavapärane investeerimistegevuse osa. "ABN Amro viimaste aegade negatiivne tootlus tuleneb kriisist maailma finantsturgudel ja ABN Amro hallatavate portfellide väärtuse languse põhjuseks on olnud pankade emiteeritud võlakirjade hinnalangus," kordas Maripuu sõna-sõnalt töötukassa juhi Meelis Paaveli põhjendust.

"Jooksvad tulud ületavad pidevalt kulusid ja reservid kasvavad ning neid ei ole vaja lähiajal kasutusele võtta. Investeerimispoliitikas on samuti võetud positsioonid pikemaks ajahorisondiks. Seetõttu on lühiajaliste arvestuslike kahjumite esinemine tavapärase investeerimistegevuse osa," rääkis Maripuu.

Küsimusele, kuidas käitub nõukogu investeerimiskahjumite jätkumisel, vastas Maripuu: "Töötukassa juhatus annab nõukogule majandustulemustest aru kord kvartalis ning nõukogu vaatab tulemused üle. Kui nõukogu peab vajalikuks muudatusi, siis teeb ka vastava otsuse, kuid kõik oleneb majandusarengutest, mille ennustamine ei ole juhatuse ega nõukogu võimuses."

Nõukogu otsustas toetada täiendava varahalduri kaasamist ABN AMRO kõrvale ja andis Töötukassa juhatusele ülesande võtta pakkumisi Eestis esindatud varahalduritelt.

Täiendava varahalduri kaasamise teemat koguneb Töötukassa nõukogu arutama uuesti maikuu lõpus, mai keskel on Äripäeva andmetel Eestisse oodata ABN Amro esindajaid.

ABN Amro on viimase kolme kvartaliga töötukassale investeeringutelt 70 miljonit krooni kahjumit teeninud. 2007. aastal teenis töötukassa investeeringutuluna vaid 2,1 miljonit krooni, aastaseks tootlusmääraks kujunes 0,1%. ABN Amro käsutuses on tänavu I kvartali lõpu seisuga 2,3 miljardit maksumaksja krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. April 2008, 17:03
Otsi:

Ava täpsem otsing